Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Opole: Zero Procent zadebiutuje w Opolu piosenką discopolowej grupy Boys

Piątek, 3 września 2010, 8:39
Aktualizacja: 20:29
Autor: KO
Świdnica/Opole: Zero Procent zadebiutuje w Opolu piosenką discopolowej grupy Boys
Fot. Zero Procent
Dokładnie za tydzień zespół Zero Procent zawalczy o zwycięstwo w opolskich Debiutach. Czterech z pięciu członków bandu pochodzi ze Świdnicy i okolic. – Tego dnia damy z siebie wszystko, tak, by chciało się sięgnąć po komórkę – obiecuje Krzysiek Brzeziński, basista. Co usłyszymy? „Miała matka syna, syna jedynego, chciała go wychować na pana wielkiego. Niech żyje wolność, wolność i swoboda, niech żyje zabawa i dziewczyna młoda”…

Zespół Zero Procent tworzą: Kamil Franczak (wokal), Paweł Sierakowski (gitara), Daniel Urbaniak (gitara), Krzysztof Brzeziński (bas), Maciej Magoch (perkusja). Perkusista - jako uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy - został w środę, 1 września, nagrodzony stypendium powiatu świdnickiego za to, że jest laureatem programu TVP1 „Śpiewaj i walcz" i właśnie za udział w Koncercie Debiutów XLVII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (piszemy o tym w artykule: Nagrodzeni najlepsi… ale nie siatkarki z III LO). Chłopcy grają rocka połączonego z pop-rockowymi liniami wokalnymi. Pierwsze próby zaczęli w październiku 1999 r. w Żarowie, pierwsze sukcesy odnotowali w 2000 r.

Tegoroczni opolscy debiutanci zostali wybrani przez widzów TVP1, a konkretnie wodzów programu „Śpiewaj i walcz”. To oni - wspierani przez jury w składzie: Krystyna Prońko, Marek Kościkiewicz i Mark Tysper - głosowali na swoich faworytów. Do opolskiego finału przeszło sześciu laureatów programu, a także tradycyjnie laureat „Szansy na sukces” oraz finalista konkursu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Opolu. Oto program koncertu konursowego:
1. Żaneta Plotnik „Imię deszczu” (Mafia) – laureatka konkursu MOK w Opolu
2. Juliusz Nyk „Sen o Wiktorii” (Dżem)
3. Zero Procent „Wolność i swoboda” (Boys)
4. Małgorzata Janek „Gdybyś” (Grażyna Łobaszewska) – laureatka „Szansy na sukces”
5. Małgorzata Główka „Nikt na świecie nie wie” (Czerwone Gitary)
6. Małgorzata Rostoczyńska „ Dziwny jest ten świat” (Czesław Niemen)
7. Anna Szatybełko „Nie wierz mi, nie ufaj mi” (Anna Jantar)
8. Martyna Ciok „Słodkiego, miłego życia” (Kombi)

Skąd taki repertuar? Zacytujmy fragment regulaminu Debiutów: Podczas koncertu konkursowego „Debiutów” 47. K F P P Opole 2010 w dniu 10 września 2010, w Mieście Opole, każdy z uczestników przedstawi w kolejności występu wytypowanej przez Dyrektora Artystycznego Festiwalu wybrany dla niego przez Dyrektora Artystycznego Festiwalu utwór, będący przebojem polskiej piosenki rozrywkowej.

Koncert otworzy Jarek Janiszewski z zespołem Czarno-Czarni piosenką „Nogi”, do której włączą się wszyscy uczestnicy konkursu Debiuty. Zmagania tegorocznych debiutantów urozmaici swoim występem Doda. Koncert reżyseruje Jacek Kęcik, a poprowadzą go Aleksandra Rosiak i Artur Orzech. O wynikach głosowania poinformuje Mikołaj Dobrowolski.

No cóż… pozostaje nam tylko czekać na występ Zerasów. Jak będzie brzmiała „Wolność i swoboda” w ich wykonaniu? Ciężko przewidzieć… Chłopcy namawiają do wysyłania SMS-ów konkursowych.

- Odwdzięczymy się świdniczanom w sobotę, 18 września – mówi basista Krzysiek Brzeziński. - Zagramy koncert na świdnickim Rynku. Będzie z nami Paulina Lenda. Zapraszamy.

- Ja na pewno wyślę SMS na Zero Procent. Dzięki pasji muzycy dotarli do najważniejszego polskiego konkursu dla debiutantów. To duży sukces, a ja chcę pomóc im w zwycięstwie – mówi prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Start Debiutów – Śpiewaj i walcz w piątek, 10 września, o godz. 22.35. W konkursie walczyć będzie ośmiu debiutantów, a zwycięzcę wybierze publiczność i widzowie, głosując za pomocą SMS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group