Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zeroemisyjny autobus

Niedziela, 20 września 2020, 11:44
Autor: red
Żarów: Zeroemisyjny autobus
Fot. UM Żarów
Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W ramach akcji Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy prezentowało w gminach powiatu świdnickiego zeroemisyjny autobus elektryczny.

Autobus dotarł także do Żarowa i przez chwilę kursował ulicami naszego miasta. Była to tylko jazda testowa, ale przejażdżka takim innowacyjnym środkiem transportu należała do bardzo przyjemnych.

Zaprezentowany model autobusu elektrycznego w Żarowie to K-BUS E-SOLAR CITY, o pojemności od 9 do 34 osób, pojazd niskopodłogowy na całej długości, zeroemisyjny, w którym zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań w dziedzinie elektromobilności.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu obchodzony jest każdego roku. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do korzystania ze zrównoważonych środków transportu. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group