Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zespół Szkół w Strzegomiu nagrodzony przez Ministra Gospodarki

Niedziela, 15 lutego 2015, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: red.
Strzegom: Zespół Szkół w Strzegomiu nagrodzony przez Ministra Gospodarki
Fot. UM Strzegom
Strzegomska szkoła została zgłoszona do nagrody przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolenia zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy.

Nagrodę odebrał 9 lutego 2015r podczas gali w Bolesławieckim Ośrodku Kultury dyrektor szkoły mgr Robert Wójtowicz. Za współpracę ze szkołą nagrodę odebrali także przedstawiciele Piekarni FSB Strzegom. Miłym akcentem konferencji „Mądrzej. Czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki” było odebranie nagrody za pracę na rzecz promocji szkolnictwa zawodowego przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych gastronomicznych panią Barbarę Balawender.

Dodatkowo dwie wyróżniające się uczennice klasy II piekarz, odbywające zajęcia praktyczne w FSB Piekarnia Strzegom, Julia i Natalia Wrona otrzymały czeki na kwotę 1000 zł każda.

Okazją do wręczenia nagród w Bolesławcu było spotkanie prezesów stref ekonomicznych: wałbrzyskiej, legnickiej i kamiennogórskiej z przedstawicielami ministerstw i samorządów.

Wzięli w nim udział m.in. minister edukacji narodowej Joanna Kluzik –Rostkowska, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Ilona Antoniszyn –Klik, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa, dyrektor wydziału oświaty i wychowania starostwa powiatu świdnickiego Stanisław Szelewa.

Celem spotkania było powołanie Klastra Edukacyjnego ”INVEST In EDU”, którego współuczestnikiem stał się Zespół Szkół w Strzegomiu.

Podczas gali minister Joanna Kluzik- Rostkowska przypomniała, że w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-20 w budżetach marszałków województw znajdzie się w sumie 900 mln euro na szkolnictwo zawodowe. Pieniądze od marszałków są przeznaczone na m.in. praktyki zawodowe u pracodawców. Minister edukacji poinformowała, że resort rocznie będzie płacił pracodawcy 5 tys. zł. za każdego praktykanta, co pozwoli na odbywanie praktyk w rzeczywistych warunkach pracy.

Rolą klastra będzie przede wszystkim zwiększenie dostępności do staży i praktyk oraz promocja szkolnictwa zawodowego. Pomysłodawcy mają również nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do powstawania klas patronackich, w których przedsiębiorca ma wpływ na program nauczania. Uczniowie z kolei nabywają praktyczne umiejętności oraz mają dostęp do nowoczesnych technologii. Zrzeszanie przedsiębiorców, szkół i samorządów pozwoli efektywniej odpowiadać na zapotrzebowanie rynku pracy.

Przypomnieć należy, iż szkoła jest już członkiem klastra kamieniarskiego powstałego pod koniec 2013r.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group