Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zezwolenie dla spółki FSB Piekarnia Strzegom udzielone

Środa, 31 lipca 2013, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: red.
Strzegom: Zezwolenie dla spółki FSB Piekarnia Strzegom udzielone
Fot. UM Strzegom
FSB Piekarnia Strzegom Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Strzegom, należącej do WSSE "Invest– Park".

Zgodnie z zezwoleniem, FSB Piekarnia Strzegom realizuje przedsięwzięcie inwestycyjne, polegające na wdrożeniu nowej linii produkcyjnej do produkcji nowego, wcześniej nie produkowanego - rogalika francuskiego. Dzięki zainstalowaniu nowej linii do wypieku nowego produktu, FSB Piekarnia Strzegom będzie najnowocześniejszym zakładem tego typu w Europie Centralnej i Wschodniej. Koszt inwestycji w szacuje się na kwotę 42 mln zł. Linia rogalików francuskich ma ruszyć według planu do grudnia 2014 r. Nowe linie to nowe miejsca pracy.

FSB Piekarnia Strzegom, poszerzająca swoją działalność o linię croissantów, znalazła się w gronie siedmiu firm, które otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w WSSE "Invest- Park".

Uroczystość wręczenia zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej odbyła się 29 lipca br. w Sali Maksymiliana w Zamku Książ.

Zezwolenia wręczała Barbara Kaśnikowska, Prezes WSSE "INVEST-PARK" sp. z o.o. wraz z wiceminister Iloną Antoniszyn-Klik oraz Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzym Tutajem, a z ramienia FSB odebrał - Łukasz Dobosz, dyrektor zakładu FSB Piekarnia Strzegom Sp. z o.o..

-Wałbrzyska Strefa ekonomiczna jest najprężniej działającą w Polsce. Dlatego nie dziwi fakt że dużo działających firm decyduje się na kolejne inwestycje- mówi Ilona Antoniszyn - Klik, wiceminister gospodarki.

-Cieszy nas fakt, że Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenia w sprawie 14 specjalnych stref ekonomicznych, wśród których znajduje się strefa wałbrzyska. Zgodnie z dotychczasowymi przepisami, mogły one funkcjonować do końca 2020 r. Przedłużenie okresu działalności stref o 6 lat spowoduje, że strefy nadal będą stanowić atrakcyjną ofertę inwestycyjną i przyczynią się do wzrostu tempa napływu nowych inwestorów.

Przedsiębiorcy zyskają pewność, a ich inwestycje stabilność, co stanowi źródło zysku. Jest to szansa na rozbudowę podstrefy Strzegom - komentuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Przedłużenie funkcjonowania specjalnych stref w Polsce do 2026 roku jest potrzebą chwili, bo dzięki temu wiele firm już dziś decyduje się na rozwinięcie lub poszerzenie działalności, co jest wyraźnym sygnałem słuszności decyzji rządu.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group