Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1124
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Zgaszone latarnie

Środa, 15 kwietnia 2020, 17:14
Autor: red
Gmina Strzegom: Zgaszone latarnie
Fot. UM Strzegom
W najbliższych dniach w gminie Strzegom nastąpi wyłączenie oświetlenia ulicznego w godzinach 0.00–04.00. Decyzja władz naszego miasta jest podyktowana oszczędnościami w gminnym budżecie oraz związana z pandemią koronawirusa.

Podobnie postąpiły również inne samorządy - m. in. Kraków i Olecko, które po świętach skróciły pracę latarni ulicznych.

Jak informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, jest to jeden ze sposobów na szukanie oszczędności, bo gmina zaczyna już odczuwać negatywne skutki związane z pandemią koronawirusa.
- Mniejsza subwencja oświatowa, dużo mniejszy podatek PIT, zmniejszone wpływy z tytułu podatków i opłat - informuje burmistrz i dodaje: - Ze względu na znaczny spadek przemieszczania się mieszkańców w godzinach późnonocnych podjęliśmy decyzję o skróceniu pracy latarni w gminie Strzegom. Częściowe wyłączenie ich pracy spowoduje oszczędności naszych wydatków. Nadmieniam, że cały czas zastanawiamy się, gdzie jeszcze szukać oszczędności. Jak już wcześniej kilka razy wspominałem, jednocześnie nie chcemy wstrzymywać naszych inwestycji, bo dzięki temu ludzie mają pracę, a gmina dalej się rozwija - kończy Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group