Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zgłoś swój pomysł do budżetu

Niedziela, 19 kwietnia 2015, 15:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 4:20
Autor: red.
Świebodzice: Zgłoś swój pomysł do budżetu
Fot. UM Świebodzice
Rozpoczyna się kolejna edycja budżetu obywatelskiego Gminy Świebodzice. – Czekamy na propozycje mieszkańców, dotyczące zadań, które miasto może zrealizować w 2016 roku. Jeśli tylko nie będzie przeszkód formalnych – zostaną one wpisane do planu inwestycyjnego na przyszły rok – czytamy na stronie UM Świebodzice.

To już trzeci rok, kiedy świebodziczanie mają szansę wpłynąć na kształt inwestycji. W poprzednich latach zgłoszono kilkadziesiąt różnych zadań, które już zostały zrealizowane lub będą wykonane w roku bieżącym. Najczęściej są to sprawy, związane z najbliższym otoczeniem: remont chodnika, kładki, naprawa uszkodzonego muru czy oświetlenia, uprzędzenie placu zabaw, itd. Zadania drobne, ale ważne w codziennym życiu danej społeczności. Taka jest zresztą idea budżetu obywatelskiego - chodzi o zgłaszanie spraw, które bezpośrednio dotyczą małej społeczności: ulicy, podwórka, itd.

Na pewno warto zaproponować swój pomysł i włączyć się w poprawę wyglądu i jakości życia w mieście.

Pierwszy etap, czyli zgłaszanie wniosków, potrwa do 31 sierpnia.
Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną na adres: ilona.szczygielska@swiebodzice.pl lub wrzucając kartkę do oznaczonej urny, która znajduje się na parterze ratusza.

Po zakończeniu naboru wniosków, w drugiej fazie, zgłoszone propozycje zostaną przekazane do rozpatrzenia odpowiednim wydziałom Urzędu Miejskiego, które ocenią stopień ich zaawansowania, a także nakłady finansowe potrzebne do ich realizacji. Trzeba także sprawdzić, czy zgłoszone zadanie nie dotyczy mienia prywatnego. Propozycje, które zostaną pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym, prawnym i finansowym będą wpisane do budżetu na 2016 rok. Listę zatwierdzonych zadań poznamy jesienią 2015 roku.

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej Świebodzic www.swiebodzice.pl, w zakładce Budżet partycypacyjny.

- Gorąco zapraszam do zgłaszania pomysłów, może to być inicjatywa indywidualna albo sąsiedzka, jest z pewnością wiele spraw, które czekają na rozwiązanie a formuła budżetu obywatelskiego pozwoli na ich dostrzeżenie i - jestem przekonany - zrealizowanie zgodnie z oczekiwania mieszkańców - mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. - Poprzednie edycje pokazały, że świebodziczanie definitywnie przekonali się do tej formy uczestnictwa w życiu społecznym miasta i chcą ją rozwijać.

Więcej na stronie http://www.swiebodzice.pl/strony_2/do_druku/aktualnosci/2015/04/026.htm

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group