Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zgłosił rozbój którego nie było

Środa, 9 listopada 2016, 8:13
Autor: red
Świdnica: Zgłosił rozbój którego nie było
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który zawiadomił tutejszą jednostkę o niepopełnionym przestępstwie.

„Na ulicy napadł na mnie nieznany sprawca i ukradł mi 16 tys. złotych” - z takimi słowami do świdnickiej komendy policji zgłosił się 27-latek. Jak relacjonował, w godzinach porannych, kiedy szedł do pracy, podbiegł do niego obcy mężczyzna, zaczął go dusić, a następnie ukradł mu saszetkę, w której było 16 tys. złotych. Miał to być weekendowy utarg z prowadzonych przez zgłaszającego punktów handlowych, z których to pieniędzy miał się rozliczyć z kontrahentem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy przeprowadzili drobiazgowe rozpytania mężczyzny. Ich wątpliwości wzbudziły pewne podawane przez niego okoliczności, w związku z czym postanowili przeprowadzić przeszukanie miejsca zamieszkania 27-latka. Intuicja policjantów okazała się niezawodna. W mieszkaniu zawiadamiającego odnaleźli poukrywane w różnych nietypowych miejscach banknoty, w łącznej kwocie prawie 9 tys. złotych.

Mężczyzna przyznał się, iż żadnego rozboju nie było. Wymyślił całe zdarzenie, zawyżając jednocześnie kwotę utargu do 16 tys. złotych, podczas gdy w rzeczywistości wynosiła ona niecałe 9 tys. złotych. Pieniądze zamierzał przywłaszczyć i spłacić swoje zobowiązania finansowe. Aby uwiarygodnić, że był duszony, celowo spowodował u siebie nawet otarcia na szyi.

Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za wprowadzenie w błąd organów ścigania i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group