Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zgoda buduje– mediacje w Starostwie

Niedziela, 4 grudnia 2011, 9:32
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
W okresie przedświątecznym będzie można skorzystać z bezpłatnych mediacji, które odbędą się w Starostwie Powiatowym w Świdnicy. Poprowadzi je certyfikowany mediator Katarzyna Stefanienko. To doskonała forma rozwiązywania konfliktów i sporów bez konieczności udziału sądu i związanych z tym kosztów. Patronat nad akcją objął starosta świdnicki Zygmunt Worsa.

Mediacje to próba doprowadzenia konfliktu do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania na drodze dobrowolnych negocjacji. Udział mediatora jest świetnym sposobem na rozwiązanie sporu m.in. w sprawie o rozwód, podział majątku czy alimentów. Jest pomocne także w przypadku wystąpienia sporów sąsiedzkich czy naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem.

- Mediacja jest korzystna dla każdej ze stron, gdyż podczas niej zamiast walczyć ze sobą, walczy się z problemem. W razie procesu sądowego czy śledztwa prokuratorskiego konflikt między ofiarą i sprawcą może urosnąć do takich rozmiarów, że o porozumieniu nie ma mowy. A przecież często, zwłaszcza w sprawach sąsiedzkich, ci ludzie potem spotykają się na ulicy, chodzą do tych samych sklepów. Sytuacja staje się napięta, często rodzi kolejne konflikty. Można ich jednak uniknąć, korzystając z mediacji przy udziale bezstronnej osoby. Jej celem jest przede wszystkim umożliwienie spotkania się stron, które wspólnie mogą ustalić sporne kwestie oraz wypracować porozumienie – tłumaczy Katarzyna Stefanienko, certyfikowany mediator z Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów.
Mediator to osoba neutralna wobec stron i ich konfliktu. To ona pomaga w wypracowaniu kompromisu. Osoby, które zdecydowały się na mediację, po całym procesie są bardzo zadowolone i zdecydowanie mówią, że było warto.
- Zapraszam i zachęcam do skorzystania z tej formy rozwiązywania problemów na bezpłatne porady do Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, warto podjąć próbę zażegnania konfliktu i wyjaśnienia oraz zakończenia nastającego i męczącego nas sporu. - zachęca Katarzyna Stefanienko.
Akcja „Pogódźmy się na święta” będzie trwała przez trzy grudniowe tygodnie. W tym celu w każdy wtorek, w dniach 6, 13 oraz 20 grudnia, w godzinach 16.00-17.15, w Starostwie Powiatowym w Świdnicy (III piętro, pokój 202) dyżurować będzie certyfikowany mediator Katarzyna Stefanienko z Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów. Porady będą udzielane bezpłatne.
Dodatkowo dyżury odbywają się także w każdą środę w budynku Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, przy ul. Długiej 33 w Świdnicy w godzinach od 12.00 do 18.00, tel. 510 086 668, fax: 74 852 41 48

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group