Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zgromadzenie Seniorów w czerwcu w Świdnicy

Sobota, 24 maja 2014, 7:49
Autor: red.
Świdnica: Zgromadzenie Seniorów w czerwcu w Świdnicy
Fot. archiwum
Rada Miejska w Świdnicy w marcu przychyliła się do propozycji Prezydenta Świdnicy w sprawie utworzenia Rady Seniorów i nadania jej statutu. Utworzenie Rady Seniorów w Świdnicy jest wyrazem dążenia miasta do wykorzystania potencjału działających w Świdnicy organizacji osób starszych oraz podmiotów działających na rzecz osób starszych, które pozytywnie zaopiniowały tę inicjatywę. Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny.

Po nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, która dała nam zielone światło do powołania Rady Seniorów, niezwłocznie przystąpiliśmy do prac. Nasza propozycja, przyjęta przez Radę Miejską, jest jedną z pierwszych w skali kraju. To kolejny element, który sprawia, że mieszkańcy mogą się wypowiadać w sprawach ważnych dla Świdnicy. Ten głos jest potrzebny – uważa Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Zgodnie ze wspomnianą uchwałą prezydent Murdzek zwołał Zgromadzenie Seniorów na dzień 6 czerwca na godz. 17.00 w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.

Członkowie Zgromadzenia wybiorą spośród siebie 17 członków Rady Seniorów, w głosowaniu tajnym. Prezydent określił wzór zgłoszenia na członka Zgromadzenia.
Kandydatów (osoba, która ukończyła 60. rok życia i jest mieszkańcem Świdnicy) mogą zgłaszać podmioty działające na rzecz osób starszych oraz sami zainteresowani, którzy uzyskają poparcie co najmniej 15 osób.

Wzór zgłoszenia dostępny jest na tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.um.swidnica.pl), w sekretariacie budynku przy ul. Długiej 33 i w Urzędzie Miejskim w Referacie Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz w załączniku.

Zgłoszenia na członka Zgromadzenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 5 czerwca w Referacie Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi pokój nr 125 lub przesłać na adres Urząd Miejskiej, Departament Edukacji i Kultury – Referat Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, ul. Armii Krajowej 49, Świdnica (decyduje data wpływu do Urzędu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group