Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1124
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Zielone przystanki

Sobota, 15 sierpnia 2020, 15:15
Aktualizacja: Niedziela, 16 sierpnia 2020, 10:17
Autor: red
Gmina Świdnica: Zielone przystanki
Fot. Gmina Świdnica
Tylko w 2019 roku w ramach zwiększania bioróżnorodności gatunkowej posadziliśmy drzewa z gatunku jarząb w odmianach, wiśnie i śliwy ozdobne, jako ciekawostkę tulipanowce amerykańskie i perełkowce japońskie a także, wychodząc naprzeciwko hodowcom pszczół i miłośnikom miodu: lipy, robinie akacjowe oraz wspomnianego wyżej perełkowca japońskiego. Łącznie 145 drzew. W bieżącym roku planujemy posadzić kolejne 150 drzew. Na terenie gminy Świdnica pojawiły się także zielone przystanki.

Drzewa- najlepsza inwestycja w nasza przyszłość! W Gminie Świdnica podejmujemy wiele akcji ekologicznych i edukacyjnych związanych z ochroną środowiska. O codziennych eko-nawykach , czyli jak żyć bardziej ekologicznie rozmawiamy z najmłodszymi mieszkańcami gminy już w wieku przedszkolnym przekonując, że sadzenie drzew to najbardziej skuteczny sposób przeciwdziałania zmianom klimatu. Drzewa to zielone płuca naszej gminy, pochłaniają dwutlenek węgla, spowalniają spływ wód powierzchniowych oraz poprawiają mikroklimat, wiosną cieszą nasze oczy pięknymi kwiatami, a w upalne dni dają nam wytchnienie w cieniu swoich koron.

Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy program związany ze zwiększaniem bioróżnorodności gatunków drzew na terenie gminy Świdnica. W jego ramach zostały wykonane nowe nasadzenia:
- wzdłuż ścieżki rowerowej Sulisławice -Wiśniowa rozpoczęliśmy nasadzenia alei lipowej w odmianie Rancho,
- w sąsiedztwie wiat przystankowych w miejscowościach Zawiszów, Sulisławice, Mokrzeszów, co stanowi I etap zakładania zielonych przystanków,
oraz przede wszystkim na obiektach rekreacyjnych, w tym placach zabaw, boiskach i skwerach w miejscowościach Boleścin, Witoszów Dolny, Pogorzała, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Wilków, Lutomia Górna i Dolna, Modliszów, Jagodnik.
Jesienią tego roku planujemy kolejne nasadzenia, łącznie w tym roku 150 drzew.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group