Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Zielone przystanki

Czwartek, 13 lipca 2023, 9:56
Aktualizacja: 9:56
Autor: red
Gmina Świdnica: Zielone przystanki
Fot. Gmina Świdnica
Drzewa to najlepsza inwestycja w naszą przyszłość! W Gminie Świdnica podejmujemy wiele akcji ekologicznych i edukacyjnych związanych z ochroną środowiska.

O codziennych eko-nawykach, czyli jak żyć bardziej ekologicznie rozmawiamy z najmłodszymi mieszkańcami gminy już w wieku przedszkolnym, przekonując, że sadzenie drzew to najbardziej skuteczny sposób przeciwdziałania zmianom klimatu. Zakładamy zielone przystanki przyczyniając się do poprawy jakości powietrza wokół nich. Drzewa, krzewy, rośliny doniczkowe absorbują dwutlenek węgla i inne zanieczyszczenia, dostarczając czystsze powietrze wokół przystanku.

Jesienią 2019 r. rozpoczęliśmy program związany z zwiększaniem bioróżnorodności gatunków drzew na terenie naszej gminy. Pojawiły się drzewa z gatunku jarząb w odmianach, wiśnie i śliwy ozdobne, a także tulipanowce amerykańskie i perełkowce japoński. Wychodząc naprzeciwko hodowcom pszczół i miłośnikom miodu sadzimy lipy, robinie akacjowe oraz wspomnianego wyżej perełkowca japońskiego. Na przestrzeni tych kilku lat założyliśmy 6 zielonych przystanków w 4 miejscowościach (Zawiszów, Sulisławice, Wiśniowa, Mokrzeszów).

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group