Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świebodzice: Zielone tereny

Czwartek, 7 listopada 2019, 17:12
Autor: red
Gmina Świebodzice: Zielone tereny
Fot. UM Świebodzice
Kolejne zadania w ramach projektu Tereny zielone na terenie gminy Świebodzice zostały zakończone.

Od stycznia 2018 r. Gmina Świebodzice realizuje projekt unijny z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców". W ramach ww. projektu Gmina realizuje dwanaście inwestycji na terenie miasta.

Obecnie zakończyły się prace na boisku sportowym w Cierniach. Prace objęły regenerację murawy istniejącego boiska sportowego, wprowadzenie stref tematycznych roślinności, nasadzenia drzew o wysokich wartościach biocenotycznych oraz montaż bramek piłkochwytów i trybuny. Koszt realizacji projektu: 212 738,01 zł

Drugą zakończoną w bieżącym roku inwestycją jest skwer przy ul. Świdnickiej - Koszt wykonania: 92 107,06 zł. W przyszłości planowane jest wzbogacenie zieleni o nowe nasadzenia, montaż ławek i kosza.
Pozostałe zadania ujęte w projekcie są w trakcie realizacji, m.in.: Skwer Śnieżka - oświetlony teren wypoczynkowy ze ścieżkami, ławkami, trawnikami, różnorodnymi nasadzeniami w tym trejażami z roślinami pnącymi oraz trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pełcznicy z budowanym obecnie placem zabaw dla najmłodszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group