Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ziemniaczane szaleństwo przed nami

Czwartek, 21 września 2017, 7:09
Autor: red
Świebodzice: Ziemniaczane szaleństwo przed nami
Fot. organizatorzy
To jeden z ulubionych festynów rodzinnych w Świebodzicach, kończący sezon plenerowych wydarzeń w mieście.

Doroczne Święto Ziemniaka odbędzie już w najbliższą sobotę, 23 września. W tej edycji, prócz dobrze nam znanych atrakcji, będą także nowe akcenty i nowi goście. W tym roku będziemy piec nie tylko ziemniaki, ale i… brambory!

A to za sprawą naszych wyjątkowych gości z Czech – bo w tym roku na Święcie Ziemniaka gościmy delegację z partnerskiego Miasta Jilemnice. Kilkuosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunem zawita do nas już w czwartek. Czesi zwiedzą okolice, spotkają się z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem, a także będą się integrować z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej Nr 2. W tym roku bawimy się aż w czterech lokalizacjach: przy szkołach podstawowych nr 2, 3 i 4 oraz przy Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach.

Zabawa zaczyna się o godz. 11:00 w programie oczywiście zabawy i konkursy z ziemniakiem w tle, potrawy i ozdoby z ziemniaków, kiermasze, loterie. Będzie konkurs kulinarny na polsko-czeską przekąskę, a nasi goście z Jilemnic będą serwować narodowy przysmak – bram borki, czyli ziemniaki z kminkiem.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w imieniu Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza. Festyn potrwa w godzinach 11:00-14:00. Organizatorami są: Organizatorzy: Urząd Miejski w Świebodzicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Publiczne Przedszkole nr 2, Publiczne Przedszkole nr 3, Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group