Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zima na drodze – apel policji

Wiadomości: Świdnica
Środa, 27 listopada 2013, 13:40
Aktualizacja: 13:42
Autor: red.
Fot. archiwum
Policja świdnicka apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Jest ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zachowajmy rozsądek. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy zawczasu się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

Niestety, nie każdy pamięta o odpowiednim przygotowaniu technicznym swojego pojazdu przed nadchodzącymi mrozami. A przecież to bardzo ważne, bo od tego często zależy nasze bezpieczeństwo.

* Przede wszystkim pamiętaj o zmianie opon na zimowe, nie czekaj aż zaskoczy Cię zima. Samochód wyposażony w zimowe opony znacznie lepiej zachowuje się na mokrej i śliskiej nawierzchni, droga hamowania jest znacznie krótsza.

* Pamiętaj o niezbędnych akcesoriach, które pomogą Ci usunąć lód i śnieg z samochodu. Zimą skrobaczka do szyb i zmiotka, to nieodzowne atrybuty kierowcy.

* Używaj zimowego płynu do spryskiwaczy, gdyż ograniczona widoczność znacznie pogarsza bezpieczeństwo w czasie jazdy.

* Przestrzegaj przepisów i zawsze podróżuj z prędkością przystosowaną do warunków panujących na drodze.

* Zachowaj odpowiednią odległość od pojazdu jadącego przed Tobą, taką odległość, która umożliwi bezpieczne zatrzymanie samochodu podczas awaryjnego hamowania.

* Podczas jazdy używaj świateł mijania.

(KPP Świdnica)

* Zawsze stosuj pasy bezpieczeństwa.

Jedź ostrożnie by bezpiecznie dojechać do celu swojej podróży

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group