Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zima nie odpuszcza

Środa, 3 lutego 2021, 15:35
Autor: red
Świdnica: Zima nie odpuszcza
Fot. Straż Miejska Świdnica
1 lutego tuż przed północą operator monitoringu wizyjnego zauważył trzech młodych mężczyzn przechodzących ulicą Dworcową w kierunku torowiska. Patrol straży miejskiej udał się za nimi, gdyż ich zachowanie mogło sugerować, że są pod wpływem alkoholu i chcą kontynuować degustacje trunków tuż przy Komendzie Straży Miejskiej w Świdnicy.

Mężczyzn upomniano i zakończono interwencję. Po pewnym czasie operator monitoringu zauważył, że jedynie dwóch młodzieńców pojawiło się w polu widzenia kamer. Jeden gdzieś przepadł…

Informacja ta zaniepokoiła dyżurnego straży gdyż na zewnątrz panowała temperatura -3 stopnie. Ponownie wezwał patrol i nakazał przeszukanie terenu wzdłuż torowiska. Początkowo funkcjonariusze nie odnaleźli mężczyzny, zatem rozszerzyli obszar poszukiwań. Około 200 metrów za Dworcem PKP Świdnica Miasto strażnicy zauważyli sylwetkę leżącego w pobliżu torowiska mężczyzny. Na szczęście nie uległ on jeszcze poważnemu wychłodzeniu i po zbadaniu przez lekarza trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań do wytrzeźwienia. Gdyby nie udzielono mu pomocy na czas, prawdopodobnie 27–letni mężczyzna nie przeżyłby do rana. Choć srogie mrozy chwilowo odpuściły, to jednak strażnicy ze Świdnicy nie zapominają o osobach, które wymagają pomocy w czasie zimy. Widok strażnika z termosem już nikogo nie dziwi, a dla wielu bezdomnych jest dowodem, że nie są pozostawieni bez pomocy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group