Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zimowe aktywności Strzegomskiej Dwunastki

Czwartek, 2 marca 2017, 15:55
Aktualizacja: 15:58
Autor: red
Strzegom: Zimowe aktywności Strzegomskiej Dwunastki
Fot. UM Strzegom
Zima to pora mało sprzyjająca aktywnościom takim jak bieganie, ale dla społeczności biegowej Strzegomska Dwunastka nie ma to większego znaczenia.

Nie tylko treningi biegowe czy ogólnorozwojowe stanowią podstawę przygotowań do sezonu biegowego, ale również morsowanie – czyli kąpiele w zimnej wodzie, są doskonałym uzupełnieniem treningów, a jednocześnie formą regeneracji i relaksu.

W dniach 9-12 lutego br. część naszej ekipy wraz z innymi zaprzyjaźnionymi strzegomskimi morsami przebywała w Mielnie na XIV Międzynarodowym Zlocie Morsów. Czterodniowy pobyt wypełniony był kąpielami w mroźnych wodach Bałtyku, wygrzewaniem w gorących baliach i saunie, nadmorskimi spacerami no i oczywiście biegami - udział w biegu MorsNogami oraz nadmorski poranny jogging. Bawiliśmy się na jednym z bankietów przygotowanym dla uczestników zlotu, nie brakowało wywiadów dla mediów. To były wspaniałe dni wypełnione wieloma aktywnościami, dopisała zimowa aura, a to przełożyło się na fantastyczne humory i samopoczucie.

Podczas XIV Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie organizatorzy nie zapomnieli o biegających morsach. Drugi rok z rzędu odbył się bieg MorsNogami na dystansie 5 km, który ukończyło 48 pań i 80 panów. W tym gronie ekipa S12 zaprezentowała się okazale - Przemek zajął doskonałe 4. miejsce, Edward był 10., a Krzysiek 19. w stawce męskiej. Natomiast Justyna wybiegała 5. miejsce wśród pań. W biegu udział wzięli jeszcze: Jagoda, Mariola, Brygida i Michał, ale ich udział miał charakter nieco bardziej rekreacyjny. Dodajmy, że bieg odbył się po zamarzniętej plaży, miejscami po czystym lodzie lub po świeżo nawiezionym, kopnym piasku.

Obszerną fotorelację znajdziecie pod poniższymi linkami, a my już nie możemy doczekać się kolejnego - jubileuszowego XV Zlotu Morsów w Mielnie.

https://drive.google.com/drive/folders/0BzKey15Z4WkYcVhpTVJsUWlNS2s

https://photos.google.com/share/AF1QipPIPEhJR_eDlnNZU7_ej7z_jH tZZueVd03e27DMUt-Bg4b9WkHlHc9gqqfN8vkHUw?key= WkM4S2NrTmw5Nk1ndmF0MEVOU1A5dHJRd3M5ckxB

Kolejna grupa w składzie Daria, Grzegorz, Zbyszek i Dawid wybrała się do Czech na walentynkowe bieganie po górkach na dystansie półmaratonu. Oni również nie mieli łatwego zadania na trudnej, oblodzonej trasie. Najlepiej poradził sobie Grześ, który zajął 7. miejsce wśród panów.

18 lutego br. 12-osobowa ekipa zimnolubnych (5 pań i 7 panów) z ekipy S12 wybrała się do Przesieki i pobiegła w V edycji Biegu IceMana. Bieg jak bieg, ale nie do końca... Właśnie w Przesiece biega się raczej bardziej rozebranym niż ubranym. Obowiązujący ubiór to... spodenki i buty, a panie ponadto topy. Aura, jak widać zimowa, choć temperatura niestety na plusie - około 4 stopnie. Nasz udział miał charakter treningowo-rekreacyjny, choć niektórzy powalczyli o dobre wyniki na trudnej, miejscami śliskiej trasie. Po biegu można było skorzystać z regeneracyjnej kąpieli w wodospadzie Podgórnej, z czego nie omieszkaliśmy skorzystać, co prawda nie wszyscy, ale ci którzy pomorsowali, nie żałowali, a dobre humory przez cały czas nas nie opuszczały. Na koniec, podczas losowania nagród szczęście uśmiechnęło się do Darii i Dawida, którzy teraz mają co czytać wieczorami.
Za rok też tam będziemy.

https://www.facebook.com/pg/strzegomska.dwunastka/photos /?tab=album&album_id=1590473244301814

Jak widać zimowa aura nie straszna biegaczom S12, dobra forma dopisuje i oby tak zostało.

Nasze bieżące aktywności można śledzić na fanpage’u https://www.facebook.com/strzegomska.dwunastka/

Zapraszam również do odwiedzania strony internetowej www.strzegomska12.eu

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group