Czytających: 1710

Świebodzice: Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu

Sobota, 12 marca 2016, 13:40
Aktualizacja: 13:44
W Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu – 14 lat.

Rekin Świebodzice reprezentowali: Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Oliwia Lewicka, Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Andrzej Damsz, Miłosz Knihnicki i Stanisław Tokarski.

Na zawody w Olsztynie przybyło 624 zawodników (298 dziewczynek i 326 chłopców) ze 146 klubów z całej Polski.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczęto od 50 metrów stylem dowolnym. Starty te zaowocowały dwoma finałami A – Hanna Zawadzka i Miłosz Knihnicki.

Kolejnym dystansem sprinterskim było 50 metrów stylem klasycznym. Rekinowe żabki choć nie sięgnęły po finały, to jednak spisały się znakomicie, poprawiając swoje życiówki. Jedyna 100 metrowa konkurencja pierwszego dnia rozgrywana była w stylu motylkowym. Tutaj również wywalczyliśmy udział w finale A w wykonaniu Hanny Zawadzkiej.

W startach na 200 metrów stylem dowolnym i grzbietowym nasi pływacy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. Na 400 metrów stylem zmienny przedstawiciele KS Rekin poprawili czasy, choć do finału zabrakło trochę sekund.

Hanny Zawadzkiej na dystansie 50 m stylem dowolnym w finale zajęła bardzo wysokie 7 miejsce, tracąc do zwyciężczyni 43 setne sekundy, natomiast w konkurencji 100 m motylkiem finał zakończyła na fantastycznym 6 miejscu.

Miłosz Knihnicki w finale 50m stylem dowolnym zakończył start na 9. miejscu.

Po raz pierwszy w historii klubu, na Mistrzostwach Polski mogliśmy podziwiać start naszej ekipy sztafetowej. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji 4×200 metrów stylem dowolnym. Sztafeta dziewcząt w składzie: Hanna Zawadzka, Marta Proce, Zuzanna Grylewicz i Alicja Maziar zajęła 13. miejsce ustanawiając jednocześnie rekord klubu w tej konkurencji.

Drugi dzień Mistrzostw rozpoczęły dystanse sprinterskie – 50 m stylem motylkowym i grzbietowym. Hanna Zawadzka zakwalifikowała się do finału A w stylu motylkowym. Finałowy start Hanny Zawadzkiej zakończył się pięknym 9. miejscem. Hani zabrakło pół sekundy do medalu.

Po finałach były starty sztafet 4×100 metrów stylem dowolnym. Dziewczęta w tym samym składzie co pierwszego dnia zajęły 16. miejsce.

W trzecim dniu zmagań Miłosz Knihnicki w eliminacjach 100 metrów stylem dowolnym wywalczył sobie udział w finale B. Pozostali zawodnicy startujący w konkurencjach głównie 100 metrowych niemal w 100 % poprawili swoje życiówki.

W niedzielnych finałach 100 metrów stylem dowolnym Miłosz Knihnicki wypływał 20. miejsce. Zawody zakończyła rywalizacja sztafet w konkurencji 4×100 stylem zmiennym. Dziewczęta w składzie: Marta Proce, Hanna Zawadzka, Marcelina Glejzer i Alicja Maziar wywalczyły 12. miejsce.