Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: Zimowe podtopienia?

Czwartek, 13 stycznia 2011, 7:01
Aktualizacja: 7:08
Autor: KO
region: Zimowe podtopienia?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś o godz. 5.00 stan ostrzegawczy rzeki w Kraskowie został przekroczony o 12 cm. Synoptycy i hydrolodzy ostrzegają, że woda się będzie podnosić.

Według Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oddział we Wrocławiu, około godz. 8. dziś rano ruszą roztopy na terenie Przedgórza Sudeckiego i Sudetów. Przez dwa dni przynajmniej resztki śniegu będą topnieć, a stan wód będzie przybierał. Do tego będzie padał deszcz. - Przewidywana wysokość opadów deszczu od 5 do 8 mm/dobę, lokalnie od 8 do 12 mm/dobę - mówi dyżurny synoptyk, Józef Wawryszyn.

Meteorolodzy przewidują, że skutkami takich zjawisk pogodowych mogą być zalania na znacznym obszarze, podtopienia i trudności komunikacyjne.

- Przewidywane opady deszczu i topnienie pokrywy śnieżnej będą powodowały ponowne wzrosty stanów wody na dopływach podgórskich i górskich, lokalnie, szczególnie w zlewniach Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru i Nysy Łużyckiej, powyżej stanów alarmowych o około 20-40 cm – mówi dyżurny synoptyk hydrolog, Kinga Strońska z biura prognoz hydrologicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group