Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Zimowisko w Zastrużu

Niedziela, 28 stycznia 2018, 11:42
Aktualizacja: 12:44
Autor: red
Zastruże: Zimowisko w Zastrużu
Fot. UM Żarów
Minęło dwa tygodnie ferii zimowych. Niby krótko, ale kto dobrze zaplanował czas, mógł wypoczywać, korzystając z ciekawej oferty przygotowanej przez Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja", Gminne Centrum Kultury i Sportu, bibliotekę, Fundację Inicjatywa B oraz grupy zajęciowe na świetlicach wiejskich.

Wyjazd na lodowisko, do kina i ośnieżonej Andrzejówki. Tak zimową przerwę od nauki spędzali uczestnicy zimowiska w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu. W zimowym wypoczynku wzięło udział 60 dzieci, nie tylko ze szkoły w Zastrużu.
- Miłośnicy kina mieli okazję obejrzeć przepełnione humorem przygody uroczego misia Paddingtona. Po seansie zaś odwiedzili świdnickie lodowisko, gdzie próbowali swych sił w jeździe na łyżwach. Kolejną wycieczką rekreacyjną była wizyta we wrocławskim Aquaparku, która sprostała oczekiwaniom wszystkich uczestników. Dzieci oddawały się wodnym szaleństwom na zjeżdżalniach, w nurcie leniwej rzeki, czy w wysokich falach imitujących prawdziwe morze. Ostatnim celem zimowego wypoczynku, ogromnie wyczekiwanym, była ośnieżona Andrzejówka.

Dzieci niestrudzenie zdobywały szczyt wzniesienia, aby móc z werwą i piskiem zjechać na sankach. Z tej frajdy korzystali nie tylko najmłodsi, dorośli również nie mogli oprzeć się urokom zimy. Zwieńczeniem tego szalonego dnia była pyszna pomidorówka i gorąca herbata z cytryną w ciepłym, przytulnym schronisku. Wycieczki pozwoliły uczestnikom na aktywne spędzenie ferii zimowych oraz świetną zabawę - mówi Monika Odon ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group