Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: ZINA ruszyła – trzymamy kciuki!

Poniedziałek, 5 marca 2012, 9:11
Aktualizacja: 16:12
Autor: red
Świebodzice: ZINA ruszyła – trzymamy kciuki!
Fot. użyczone
W miniony piątek, 2 marca, pierwsza w naszym mieście spółdzielnia socjalna, rozpoczęła oficjalnie działalność. Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ZINA zajmować się będzie cateringiem, a obecnie prowadzi jadłodajnię miejską.

Pięć sympatycznych, pełnych energii pań, codziennie gotuje w jadłodajni przy Ośrodku Pomocy Społecznej ponad 120 porcji pysznej, pożywnej zupy. Ale to dopiero początek – ZINA chce zachęcić mieszkańców Świebodzic do kupowania smacznych, domowych obiadów. Stawiają na pierogi, pielmieni i potrawy z charakterem. Wschodnie przepisy to pomysł Ziny Jampolskiej, jednej ze współzałożycielek spółdzielni, która z pochodzenia jest Ukrainką. Prawdziwe, ukraińskie pielmieni w rosole ZINA zaserwowała zaproszonym gościom właśnie w piątek, podczas uroczystego otwarcia. Władze miasta, radni i dziennikarze zajadali się malutkimi uszkami z pikantnym, mięsnym farszem a także wspaniałymi pierogami ruskimi z cebulką.
Życzymy Wam, żeby się udało, trzymamy kciuki i będziemy pomagać – deklarował burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz, który przyniósł w prezencie kolorowe, wiosenne pierwiosnki. Prezent w postaci pięknych filiżanek podarował także przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, a szefowa OPS Izabela Siekierzyńska obdarowała panie doniczką ze świeżymi ziołami. – W kuchni bardzo się przydadzą – cieszyły się panie z ZINY.
Mamy nadzieję, że świebodziczanom przypadnie do gustu nasza kuchnia i będą u nas zamawiać pierogi, sałatki i różne dania – mówią Zina Jampolska i Sylwia Dowgiało, niekwestionowane liderki całego przedsięwzięcia. - Zresztą, już powoli informacja się rozchodzi, po pierwszym artykule w naszej lokalnej gazecie już zaczęli ludzie pytać. Mamy nadzieję, że się uda – musi się udać!

Powstanie spółdzielni to efekt wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej, który w ramach unijnego projektu "Wiesz więcej, żyjesz lepiej" zorganizował kursy i warsztaty dla bezrobotnych kobiet. Przystąpiło do niego 7 uczestniczek, które nauczyły się podstaw gastronomii, obsługi kelnerskiej, ale także prowadzenia własnego biznesu. 5 zdecydowało się podjąć wyzwanie i założyć działalność.
Spółdzielnię ZINA (od imienia jednej z pań) założyły: Zina Jampolska, Sylwia Dowgiało, Ewelina Pucyk, Jolanta Kopera, Joanna Żuchowska.
ZINA wygrała konkurs na prowadzenie miejskiej jadłodajni, będzie także realizować na zlecenie OPS dożywianie osób w ramach rządowego programu. Ale o resztę zleceń panie muszą zadbać same. Dlatego ich głównym celem jest rozwinięcie przygotowywania posiłków na zamówienie i catergingu na różnego rodzaju uroczystości.
Jeśli ktoś jest zainteresowany skorzystaniem z usług WSS ZINA, podajemy numery kontaktowe:
501 675 479 lub 517 618 930.

Życzymy powodzenia!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group