Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrowice Świdnickie: Zjednoczyli siły

Niedziela, 16 lipca 2023, 11:45
Autor: red
Piotrowice Świdnickie: Zjednoczyli siły
Fot. FB LKS Piotrowice Świdnickie, grupa Agata Salamon – wspólnie po zdrowe serduszko
Zjednoczyli siły i wspólnie wybiegli na murawę, aby wesprzeć trzyletnią Agatkę Salamon, która urodziła się z wrodzoną wadą serca. Dziewczynka ma szansę na operację i powrót do zdrowia. Niestety, koszt leczenia wyceniono na 1 milion 700 tysięcy złotych.

W sobotę, 8 lipca ba boisku sportowym w Piotrowicach Świdnickich odbył się turniej o puchar prezesa LKS Piotrowice Świdnickie. Wzięły w nim udział drużyny: MKS Jaworzyna Śląska, Sparta Pastuchów, Tęcza Bolesławice, Venus Nowice, Grom Witków oraz gospodarze – LKS Piotrowice Świdnickie. Po zaciętych pojedynkach puchar trafił do piłkarzy z Witkowa.

Oprócz sportowych emocji nie zabrakło także stoisk gastronomicznych oraz atrakcji dla dzieci, m.in. przejażdżki pojazdem buggy. Dzięki wsparciu strażaków z OSP Piotrowice Świdnickie i piłkarzy udało się uzbierać ponad 4 tys. złotych. Dochód zasili zbiórkę Agatki Salamon, która urodziła się z wrodzoną wadą serca, prowadzącą do jego niewydolności. Dziewczynka ma szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. Koszt operacji to ponad milion 700 tys. zł. Dotychczas uzbierano ponad 430 tysięcy złotych. Trwa walka z czasem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group