Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zlikwidowano dwie „dziuple” samochodowe

Piątek, 19 września 2014, 11:06
Aktualizacja: 11:09
Autor: red.
Świdnica: Zlikwidowano dwie „dziuple” samochodowe
Fot. użyczone
Policjanci ze Świdnicy i Wrocławia zlikwidowali „dziuplę” samochodową na terenie Świdnicy. W trakcie sprawdzenia pomieszczeń magazynowych oraz garażu i miejsca zamieszkania jednego z zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli pięć aut wartości blisko 130 tys. zł skradzionych podczas ostatnich wakacji na terenie Dolnego Śląska. Zatrzymano dwóch mieszkańców Świdnicy (w wieku 22 i 38 lat). Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Świdnicy i Wrocławia zatrzymali dwóch mieszkańców Świdnicy w wieku 22 i 38 lat podejrzanych o posiadanie pojazdów pochodzących z kradzieży dokonanych na terenie Świdnicy, Dzierżoniowa i Wrocławia. W wyniku przeprowadzonego przeszukania wynajmowanych przez zatrzymanych pomieszczeń magazynowych w Świdnicy ujawniono i zabezpieczono częściowo zdemontowane cztery pojazdy marki Audi A3 (2 auta), BMW 520, BMW 525 skradzionych z terenu Świdnicy, Dzierżoniowa i Wrocławia w dniach 12 i 16 września br. Zabezpieczono również pojazd marki Volkswagen Golf IV z przerobionymi cechami identyfikacyjnymi oraz podzespoły pochodzące z innego samochodu Marki Volkswagen Golf IV skradzionego na terenie Wrocławia w dniu 05 lipca br. Zatrzymanych, po wykonaniu czynności osadzono w policyjnym areszcie w Świdnicy. Według wstępnych szacunków wartość odzyskanych pojazdów to blisko 130 tys. zł. Jeden z pojazdów marki BMW 525 (skradziony 16.09.2014 r. we Wrocławiu) po wykonaniu niezbędnych czynności policyjnych przekazano właścicielowi.

W dniu 19.09.2014 r. sąd zastosował wobec obydwu sprawców dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.

Przypomnijmy, że zarówno przestępstwo kradzieży jak i paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat, natomiast za włamanie i kradzież mienia grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Nadkom. Robert Topolski)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group