Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Złodzieje i paserzy w rękach CBŚ

Piątek, 8 lutego 2013, 13:22
Aktualizacja: 13:24
Autor: red.
Dolny Śląsk: Złodzieje i paserzy w rękach CBŚ
Fot. KWP Wrocław
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą na szeroką skalę folii aluminiowej o specjalistycznym przeznaczeniu. Towar trafiał m.in. na targowiska lub oferowany był przez Internet. Zatrzymano 9 osób – mieszkańców powiatu wrocławskiego, świdnickiego i średzkiego.

Odzyskano ponad 36 kilometrów folii oraz kilkaset innych foliowych opakowań. Straty zakładu, z którego kradziono produkowany tam towar, szacuje się na co najmniej 1 milion 600 tys. złotych. Zatrzymani za kradzieże i paserstwo odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci zajęli się sprawą, po tym jak z jednego z zakładów działających w powiecie wrocławskim, od pewnego czasu zaczęły ginąć duże ilości folii aluminiowej. Przez ostatnie dwa miesiące funkcjonariusze rozpracowywali sprawę. Ustalili, że kradziony z zakładu towar trafiał m.in. na targowiska lub był sprzedawany poprzez portale internetowe. Po tym jak policjanci ustalili, kto za tym stoi i zgromadzili odpowiedni materiał dowodowy, przystąpili do zatrzymań. Realizację przeprowadzono w dniach 5 – 6 lutego br.

W wyniku dynamicznych działań funkcjonariusze zatrzymali 9 osób działających w grupie. Podejrzani, to mieszkańcy powiatu wrocławskiego, świdnickiego i średzkiego. Wśród zatrzymanych jest pięciu byłych i obecnych pracowników jednego z zakładów produkujących folię aluminiową i opakowania foliowe - zajmujących się kradzieżą, trzech paserów - zajmujących się rozprowadzaniem skradzionego towaru oraz pośrednik.

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli u paserów ponad 36 tys. metrów folii aluminiowej oraz blisko 500 sztuk innych foliowych opakowań. Wartość strat powstałych w wyniku przestępczej działalności na szkodę producenta szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 1 milion 600 tys. złotych. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie usłyszeli już zarzuty kradzieży i paserstwa. Za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczają też dalszych zatrzymań.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group