Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Katowice/Loch Ness: Złomem do Loch Ness

Sobota, 23 lipca 2011, 10:15
Aktualizacja: 19:09
Autor: GrA
Świdnica/Katowice/Loch Ness: Złomem do Loch Ness
Fot. użyczone
Dziś trzy załogi z terenu powiatu świdnickiego, wspólnie załogami z całej Polski wyruszą w przygodę życia. A wszystko w ramach tegorocznej edycji rajdu Złombol.

Czerwony Baron, Jeźdźcy Czerwonej Bestii i Sześciu Pancernych i Żuk to trzy załogi z terenu powiatu świdnickiego, które dziś starymi samochodami wyruszyły do Szkocji. Ze Strzegomia dwoma czerwonymi fiatami 126p wyruszyły załogi Czerwonego Barona i Jeźdźcy Czerwonej Bestii. Ze Świdnicy natomiast popularnym w czasach PRL-u żukiem – Sześciu Pancernych i Żuk.

Załogi wczoraj wyruszyły do Katowic, stamtąd dziś do Szkocji, na sławne jezioro Loch Ness. W rajdzie weźmie udział 123 załogi, które do pokonania mają 2,5 tysiąc kilometrów. Do celu planują dojechać 27 lipca. Po drodze sami muszą zadbać o nocleg, wyżywienie, paliwo i konieczne naprawy.

- Cele są jasne: uzbieranie jak największej ilości pieniędzy na rzecz dzieci z domów dziecka, a przy okazji świetna zabawa nad jeziorem Loch Ness! – zapowiadają uczestnicy wyprawy. Rajd „Złombol” to akcja charytatywna. Uczestnicy sami muszą zapewnić sobie pojazdy komunistyczne oraz środki na podróż. Warunkiem uczestnictwa jest pozyskanie darczyńców, którzy przekażą środki dla dzieci z domów dziecka. Wyścig zaczyna się w Katowicach, a kończy nieopodal jeziora Loch Ness w Szkocji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group