Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Złomiarze za grosze sprzedają zabytki cmentarne

Sobota, 5 lutego 2011, 0:35
Aktualizacja: Sobota, 5 lutego 2011, 12:10
Autor: KO
Świdnica: Złomiarze za grosze sprzedają zabytki cmentarne
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Cmentarne hieny to dobre określenie dla dwóch mężczyzn, którzy skradli zabytkowe ogrodzenia wartości 25 tys. zł z nekropolii przy Kościele Pokoju. W skupie złomu za zabytki dostali... 338 zł. Od sądu dostać mogą nawet po pięć lat za kratami. Metalowymi oczywiście.

- Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w trakcie prowadzonych czynności na terenie miasta, w jednym z punktów skupu złomu zatrzymali dwóch mężczyzn - relacjonuje starszy aspirant Katarzyna Czepil ze świdnickiej komendy policji. - Obaj zatrzymani są mieszkańcami Świdnicy w wieku 19 i 37 lat.

To młodszy ze złomiarzy dzień wcześniej wieczorem wyrwał dziewięć zabytkowych przęseł ogrodzeń grobów na ewangelickim cmentarzu Wyrwane elementy złożył w pobliżu Kościoła Pokoju.

- Na rano umówił się z trzydziestodziewięciolatkiem, aby ten „zorganizował” wózek. Załadowali przęsła i pojechali do skupu złomu - opowiada Katarzyna Czepil. Za łup otrzymali 338 zł. Na widok policjantów, którzy akurat przebywali w punkcie skupu, sprawcy kradzieży zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez policjantów.

Skradzione zabytkowe ogrodzenia zostały odzyskane w całości i przekazane osobie opiekującej się Kościołem Pokoju. Sprawców kradzieży natomiast zatrzymano do wyjaśnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group