Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Złote Dęby dla zasłużonych

Piątek, 3 czerwca 2016, 8:33
Autor: red
Żarów: Złote Dęby dla zasłużonych
Fot. UM Żarów
Dziewięciu zasłużonych mieszkańców gminy Żarów zostało uhonorowanych statuetkami "Złotych Dębów". Te najwyższe gminne odznaczenia odebrali podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Żarowa w piątek, 27 maja.

Lokalni artyści, społeczni działacze i pasjonaci. Wśród nich strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy spieszą z pomocą innym ludziom i pomagają lokalnym mieszkańcom. Zawsze gotowi na współpracę i nowe wyzwania.

"Złote Dęby" to najwyższe gminne odznaczenie, przyznawane w Żarowie od osiemnastu lat. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyło dziewięciu szczególnie zasłużonych mieszkańców gminy Żarów. Otrzymali je: Józef Wacławowicz, Miejskie Koło PTTK "Żarodreptaki", Maria Markiewicz, Piotr Krawczyk, Ryszard Pawlik, Ochotnicza Straż Pożarna w Kalnie, Jacek Kaletowski, ks. Paweł Szajner, Piotr Jaskólski.

Swoje odznaczenie, statuetkę "Maciusia" za wielkie oddanie i zaangażowanie się w sprawy dzieci i młodzieży przyznała również Młodzieżowa Rada Miejska. Powędrowała ona do Anny Dziedzic - nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Macieja Synówki inicjatora powstania Rady Dziecięco-Młodzieżowej w Żarowie, pierwszego przewodniczącego oraz burmistrza młodzieżowej radnych i byłego trenera Urszuli Radwańskiej.
- Najcenniejszą nagrodą jest dla mnie uśmiech i zadowolenie dzieci. Cieszę się, że mogę pomagać im rozwijać swoje talenty i służyć swoją radą zawsze wtedy, kiedy jej potrzebują. Dziękuję za tak wielkie wyróżnienie. Ta nagroda jest dla mnie wyjątkowa - mówiła wzruszonym głosem Anna Dziedzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group