Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Złote gody

Wtorek, 29 września 2020, 15:02
Autor: red
Żarów: Złote gody
Fot. UM Żarów
W tym roku mija 50 lat od dnia, gdy powiedzieli sobie sakramentalne „TAK”. Państwo Halina i Marian Dawlewicz pobrali się w 1970 roku, ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W niedzielę, 27 września obchodzili jubileusz złotych godów.

Para została uhonorowana dyplomami oraz obdarowana kwiatami i upominkami. Życzenia małżonkom złożyli zastępca burmistrza Przemysław Sikora, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie Beata Nejman oraz najbliższa rodzina, znajomi i przyjaciele.

– 50-lecie ślubu to wyjątkowa rocznica. Małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk i smutków. W przysiędze małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe – z tej próby wyszliście zwycięsko. Nagrodą jest szczęście Waszych dzieci i uśmiech wnuków oraz radość, którą możecie dziś dzielić z przyjaciółmi. Gratuluję Państwu i życzę, aby kolejne lata upłynęły w zrozumieniu, miłości i wzajemnej dobroci – gratulował parze zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Pani Halina początkowo pracowała w przedszkolu w Świdnicy, później pracę zawodową kontynuowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Żarowie, gdzie doczekała się zasłużonej emerytury. Dziś poświęca swój czas rodzinie, pomagała w wychowaniu wnuków, a teraz realizuje się należąc do Uniwersytetu III Wieku, który bardzo prężnie działa w Żarowie. Pan Marian z kolei po przepracowaniu w jednym z żarowskich zakładów kilkadziesiąt lat również odszedł na emeryturę. Pełnił także funkcję radnego oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żarowie. Ponadto, od zawsze kochał sport. Zwłaszcza tenis. Prowadził kort tenisowy oraz szkółkę nauki gry w tenisa dla dzieci, swoją pasją zaraził także córki i wnuki. Wiele sukcesów odnosił również w siatkówce, był działaczem Towarzystwa Krzewienia Kultury i wraz z innymi sportowcami zdobył wiele wyróżnień, w tym na szczeblu wojewódzkim. Jest miłośnikiem ogrodu, hoduje piękne okazy kwiatów, które zachwycają rodzinę i znajomych. Wspólną pasją małżonków są podróże.

Państwo Dawlewiczowie doczekali się dwóch córek Anny i Aleksandry, a najszczęśliwsze momenty w życiu to chwile, gdy odwiedzają ich wnukowie: Sandra, Oliwer, Wiktor i najmłodsza Lenka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group