Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Złote Gody Małżeńskie

Wtorek, 26 kwietnia 2016, 10:35
Aktualizacja: 12:35
Autor: opr.red.
Świdnica: Złote Gody Małżeńskie
Fot. www.gmina.swidnica.pl
W minioną sobotę, 23 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego 9 par obchodziło Złote Gody Małżeńskie. Wśród nich państwo Krystyna i Antoni Muszkat z Mokrzeszowa, którym wójt gminy Teresa Mazurek wręczyła medal za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznany przez prezydenta RP.

Nie ma jednoznacznej recepty na tak długi i udany związek. Bardzo często potrzebny jest kompromis. Jesteście Państwo przykładem, że jeżeli się chce to można przeżyć ze sobą 50 lat i więcej. Dla mnie zawsze jest to bardzo radosny dzień. Wśród tylu przeciwności losu, są Państwo potwierdzeniem, że można wzajemnie przeżyć ponad 50 lat. Gratuluję Wam tego pięknego Jubileuszu i życzę wielu lat w zdrowiu i wzajemnej miłości – mówiła podczas uroczystości wójt gminy.

Ceremonię w Urzędzie Stanu Cywilnego uświetnił występ Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg", pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewicz.

Przypominamy!

O nadanie odznaczenia występuje kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie o nadanie odznaczeń (min. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców trzech gmin: Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest nam potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni przedłożyć nam odpis aktu małżeństwa. Poza aktem małżeństwa musimy również zobaczyć dowody osobiste obojga małżonków. Pary małżeńskie, które jubileusz Złotych Godów mają już za sobą, a dotąd nie zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić o nadanie odznaczeń. Na uroczystościach mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, prezydent miasta Świdnicy, wójt gminy Świdnica i wójt gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia. Uroczystości te niosą ze sobą wiele wzruszeń, są zwykle miłą okazją do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za kolejne piękne jubileusze.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 47. Tel. +4874856 2911, 8562912, 8562913, 8562914, 8562916 fax +48748568721 e-mail: usc@um.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group