Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Złote gody Państwa Łyczkowskich

Środa, 9 października 2013, 10:19
Aktualizacja: 10:28
Autor: red.
Gmina Świdnica: Złote gody Państwa Łyczkowskich
Fot. UG Świdnica
Przeżyli ze sobą 51 lat. Tym imponującym stażem małżeńskim poszczycić się mogą Państwo Helena i Michał Łyczkowscy z Grodziszcza.

Z tej to okazji w minioną sobotę zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki w imieniu Prezydenta RP wręczył małżeńskiej parze medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a państwo Łyczkowscy odnowili przysięgę małżeńską.

Tak jak przed 51 laty przysięgali sobie wierność, miłość i że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo dalej było zgodne szczęśliwe i trwałe. Słowa te wypowiedziane w gronie pozostałych 9 jubileuszowych par, wśród których jedna obchodziła 69 rocznicę ślubu nabrały wyjątkowego znaczenia. W tym uroczystym dniu pełni wzruszenia jubilaci przyjęli życzenia i gratulacje zarówno od rodziny, władz samorządowych jak i od uczestników 3 Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw w Świdnicy.

Wspólne życie Państwa Łyczkowskich, które po ślubie cywilnym rozpoczęli w Grodziszczu zaowocowało stworzeniem rodziny- 3 dzieci, córki i 2 synów, 4 wnucząt, a już wkrótce pojawieniem się kolejnego pokolenia.

Wraz z parą z Gminy Świdnica swoje święto obchodzili również: Waleria i Franciszek Suchodolscy – 69 lat małżeństwa Marianna i Edward Betlejowie – 60 lat małżeństwa, Krystyna i Leopold Jawieniowie – 60 lat małżeństwa, Eugenia i Wiktor Jurałowiczowie - 55 lat małżeństwa, Genowefa i Józef Kleccy – 50 lat małżeństwa, Małgorzata i Wojciech Misiewiczowie – 50 lat małżeństwa, Joanna i Leon Niekrasz – 50 lat małżeństwa, Olga i Stanisław Orzoł – 50 lat małżeństwa, Adela i Wiesław Starke – 50 lat małżeństwa.

Dla jubilatów zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca Jubilat, Formacja Tańca Nowoczesnego ze Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz dziecięce Koraliki z Młodzieżowego Domu Kultury.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group