Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opoczka: Złote Gody Państwa Wiącek

Środa, 13 marca 2019, 7:23
Autor: red
Opoczka: Złote Gody Państwa Wiącek
Fot. Gmina Świdnica
W sobotę, 9 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy 10 par odnowiło swoje przyrzeczenia małżeńskie. W tym gronie jubileusz 50–lecia małżeństwa świętowała para z gminy Świdnica, Państwo Zofia i Tadeusz Wiącek z Opoczki.

Szanownym Jubilatom medal za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznany przez Prezydenta RP wręczył zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki.
- Państwa wspólna miłość przetrwała ponad 50 lat. Pokazujecie tym samym młodemu pokoleniu czym jest prawdziwe szczęście. Z pewnością na przestrzeni tych kilkudziesięciu wspólnych lat zdarzały się trudne chwile. Jak widać udało się Państwu to wszystko przetrwać i udowodnić, że można zbudować trwały związek i dzisiaj należą się Państwu za to szczególne gratulacje. Życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze, wspólne lata. Niech upływają we wzajemnym zrozumieniu i miłości – mówił zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki.

Przypominamy:

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców trzech gmin: Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest nam potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni przedłożyć nam odpis aktu małżeństwa. Poza aktem małżeństwa musimy również zobaczyć dowody osobiste obojga małżonków. Pary małżeńskie, które jubileusz Złotych Godów mają już za sobą, a dotąd nie zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić o nadanie odznaczeń. Na uroczystościach mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, prezydent miasta Świdnicy, wójt gminy Świdnica i wójt gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia. Uroczystości te niosą ze sobą wiele wzruszeń, są zwykle miłą okazją do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za kolejne piękne jubileusze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group