Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Złote gody państwa Wójcik

Poniedziałek, 8 września 2014, 12:00
Aktualizacja: 14:03
Autor: red.
Gmina Świdnica: Złote gody państwa Wójcik
Fot. UG Świdnica
W minioną sobotę, 6 września, medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP zostało odznaczonych pięć par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu gminy Świdnica – państwo Wanda i Józef Wójcik z Jagodnika.

W szacownym gronie jubilatów znalazły się dwie pary, które świętowały diamentowe gody – 60. rocznicę ślubu. Jedna para 59. rocznicę ślubu. Pozostałe trzy pary obchodziły Złote Gody Małżeńskie.

Złoty jubileusz pożycia małżeńskiego jest piękny i ważny. Nie tylko dla Was, szczęśliwych małżonków, ale dla całej naszej społeczności lokalnej. Bo daje nam poczucie związku małżeńskiego. Dodatkowo ten dzień przekonuje nas o prawdziwości słów, iż miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej jej dajemy, tym więcej otrzymujemy – mówiła w słowach powitania zacnych jubilatów, Dorota Kruźlak, kierownik USC w Świdnicy.

Chcąc umilić i uświetnić uroczystość dla par małżeńskich obchodzących Złote Gody Małżeńskie, organizatorzy przygotowali występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat”.

Medale te są potwierdzeniem, że wybrana przed laty przez Państwa droga była słuszna, a Wasz duży wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie waszych dzieci spotkał się z uznaniem. Gratuluję Państwu tak pięknego jubileuszu, życzę wszystkiego dobrego, niech Państwo korzystają z życia pełnymi garściami – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie- Złote Gody
Odznaczenia te nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców trzech gmin: Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest nam potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni przedłożyć nam odpis aktu małżeństwa. Poza aktem małżeństwa musimy również zobaczyć dowody osobiste obojga małżonków.

Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie o nadanie odznaczeń (min. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).
Pary małżeńskie, które jubileusz Złotych Godów mają już za sobą, a dotąd nie zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić o nadanie odznaczeń. Na uroczystościach mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice.

W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, prezydent miasta Świdnicy, wójt gminy Świdnica i wójt gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia. Uroczystości te niosą ze sobą wiele wzruszeń, są zwykle miłą okazją do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za kolejne piękne jubileusze.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group