Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Złote wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Świdnicy przy Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika

Czwartek, 7 grudnia 2017, 11:10
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Świdnica: Złote wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Świdnicy przy Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W dniach 1–3 grudnia 2017 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie odbyło się podsumowanie 57 edycji Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych – konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych, który ma na celu poprawę w schroniskach młodzieżowych: warunków sanitarno – higienicznych, zapewnienie najlepszej jakości usług noclegowych i poza noclegowych, dbałość o estetykę wnętrz i najbliższego otoczenia, właściwą informację krajoznawczo – turystyczną oraz działalność dydaktyczno – wychowawczą.

W tegorocznym współzawodnictwie udział wzięły 162 schroniska z całej Polski. Wyróżnionych zostało 61 obiektów w dwóch kategoriach: schronisk całorocznych i schronisk sezonowych.

Na galę rozstrzygnięcia 57 edycji konkursu zostali zaproszeni nagrodzeni dyrektorzy i kierownicy schronisk młodzieżowych z całej Polski. Schronisko Młodzieżowe w Świdnicy reprezentowały: dyrektor ZSHT w Świdnicy p. Aldona Liszka – Urbańska oraz kierownik gospodarczy SSM p. Ilona Rutkowska. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w MDSM w Krzyżowej, zostały z rąk Prezesa PTSM Waldemara Domarańczyka wręczone wyróżnienia dla schronisk w stopniu złotym, srebrnym oraz brązowym. Nasze schronisko otrzymało w tym roku najwyższe złote wyróżnienie.

Jest to już kolejna nagroda przyznana przez PTSM dla Schroniska w Świdnicy – srebrne wyróżnienie zdobyliśmy w 2010 r. i 2014 r. Cieszymy się bardzo z przyznanej nagrody, która świadczy o wysokim standardzie naszego schroniska oraz poziomie świadczonych w nim usług.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świnicy działa od lat przy Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Jest obiektem I kategorii posiadającym 82 miejsca noclegowe zarówno w pokojach o podstawowym jak również podwyższonym standardzie. Do dyspozycji naszych gości oddajemy świetlicę wyposażoną w sprzęt RTV, kuchnię samoobsługową, jadalnię na 70 osób, pomieszczenie na sprzęt turystyczny. Natomiast recepcja świadczy usługi na poziomie europejskim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group