Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Złoto w Pucharze Polski dla strzegomianina

Czwartek, 24 marca 2016, 14:34
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2016, 14:35
Autor: red
Strzegom: Złoto w Pucharze Polski dla strzegomianina
Fot. UM Strzegom
Za nami Wielkopolski Międzynarodowy Turniej JUDO.

To oficjalny Międzynarodowy Puchar Polski w kategoriach Młodzik i Młodziczka oraz oficjalny Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych. Wyniki zaliczane są do rankingu PZ Judo.

Tradycyjnie te puchary poprzedza turniej dzieci do lat 13. Wzięło w nim udział 1150 zawodników ze 154 klubów, w tym 12 zagranicznych: z Niemiec, Czech, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Holandii. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników ze sekcji Judo START Strzegom. W kategorii junior młodszy Kamil Wąsowski już na samym początku trafił na judokę z samej czołówki, który postawił wysoko poprzeczkę naszemu zawodnikowi i uniemożliwił przejście Kamilowi z eliminacji do dalszego etapu.

W kategorii młodzik, Krystian Perchun, uczeń Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, nie pozostawił żadnych złudzeń przeciwnikom, kto jest w tej kategorii najlepszy. Przez eliminacje przeszedł jak burza. Zarówno w półfinale, jak i w finale wygrał niemal wszystkie walki przed czasem, zdobywając tym samym złoty medal w Pucharze Polski młodzików. To już kolejny sukces tego zawodnika, bowiem tydzień wcześniej w Pucharze Czech też stanął na najwyższym podium.

Sukcesy zawodnika Startu Strzegom są efektem systematycznej pracy oraz osobistego zaangażowania trenera Andrzeja Rozwałki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group