Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Złoty Dąb dla Rodziny Fiecek

Wtorek, 17 czerwca 2014, 13:02
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Żarów: Złoty Dąb dla Rodziny Fiecek
Fot. UM Żarów
Przez wiele lat wspomagała organizacje społeczne, kluby sportowe, szkoły i przedszkola w gminie Żarów. Po wyjeździe do Nowego Sącza kontakty tej rodziny z gminą w żadnym momencie nie ustały. Wywodząca się z Żarowa rodzina Fiecek odniosła wielki sukces w biznesie i dziś prowadzi największą firmę drobiarską "Konspol".

W niedzielę, 15 czerwca rodzina Fiecek odebrała statuetkę Złotego Dębu, która przyznana została im podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej. - Firma Konspol to firma rodzinna, w której zatrudnienie znaleźli mieszkańcy Żarowa. To przykład na to, że wywodząc się z tak małej miejscowości można osiągnąć tak wielki sukces w gospodarce. Sukces, który jednocześnie nie przesłonił w żaden sposób ich kontaktów z mieszkańcami - czytała laudację Iwona Nieradka, radna Rady Miejskiej.

Specjalnie z tej okazji, w żarowskim parku miejskim odbył się piknik dla wszystkich mieszkańców. Żarowianie mogli częstować się wyrobami wędliniarskimi firmy Konspol. I uczestniczyć w dobrej zabawie przygotowanej przez rodzinę Fiecków. Było coś dla podniebienia i coś przyjemnego dla ucha. Dla mieszkańców bowiem przygrywała góralska kapela.

Piknik był również okazją do wsparcia chorej dziewczynki, Mai Kuleszy, Żarowianki, która jest niesłysząca od urodzenia. Alicja Pazgan z domu Fiecek przekazała na konto fundacji opiekującej się chora dziewczynkę 5 tysięcy złotych, zaś firma Konspol 798, 50 złotych.

Wielkie wydarzenie spotkało również piłkarzy Zjednoczeni Żarów, którzy po ponad 20 latach awansowali do IV ligi. Rodzina Fiecek również dla nich przygotowała niespodziankę, a burmistrz Leszek Michalak na ręce prezesa klubu Jacka Kaletowskiego wręczył czek na 12 tysięcy złotych. W nagrodę, za tak wielki sukces.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group