Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Złoty Kompas za Tradycje Stołu Wielkanocnego

Czwartek, 26 marca 2015, 14:56
Aktualizacja: 14:57
Autor: red.
Marcinowice: Złoty Kompas za Tradycje Stołu Wielkanocnego
Fot. archiwum
Sztandarowa impreza gminy Marcinowice – Tradycje Stołu Wielkanocnego – uhonorowane Złotym Kompasem w Plebiscycie Kompasy 2014 w kategorii kultura. Wójt Władysław Gołębiowski odebrał statuetkę podczas uroczystej gali w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

– To nagroda przede wszystkim dla tych, którzy w Niedzielę Palmową nakrywają stoły, prezentując nasze wspaniałe wielkanocne tradycje kulinarne – mówił wójt odbierając nagrodę dla imprezy, którą jeszcze jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury tworzył i przygotowywał.
Odbywające się niezmiennie co roku w Niedzielę Palmową, Tradycje od lat gromadzą tłumy nie tylko mieszkańców powiatu świdnickiego, ale też partnerów z Polski i zagranicy. Przez dziesięć lat Marcinowicom udało się wykreować wydarzenie, którym naprawdę można się chwalić. W tym roku impreza odbędzie się już po raz jedenasty.

Tradycje Stołu Wielkanocnego od jedenastu lat odbywają się w Niedzielę Palmową. Swoim zasięgiem obejmują cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerski powiat łowicki, powiat kartuski, powiat tatrzański, powiat Bergstrasse (Niemcy), Czeski Raj z miastem Jičin, a także reprezentantów Grecji. W uroczystości biorą czynny udział również przedstawiciele wielu wyznań chrześcijańskich, organizacje pozarządowe, rady sołeckie, firmy, zespoły artystyczne, przedszkola i szkoły.

Impreza ma charakter konkursu polegającego na przygotowaniu przez każdego uczestnika stołu z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Od jedenastu lat specjalnie powołane jury, złożone ze znanych osobistości, stara się wyłonić szczególnie wyróżniający się stół, który zachwyca zarówno pięknym nakryciem, jak i smacznymi potrawami. W tegorocznej, jedenastej edycji, bierze udział rekordowa liczba ponad 40 wystawców.

Tradycje Stołu Wielkanocnego 2015 już w najbliższą niedzielę 29 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Marcinowicach. Początek o godz. 14.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group