Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Złoty Pociąg: Dwie różne ekspertyzy

Wtorek, 15 grudnia 2015, 16:44
Aktualizacja: 22:38
Autor: PAW
Wałbrzych: Złoty Pociąg: Dwie różne ekspertyzy
Fot. PAW
Dzisiaj w Wałbrzychu na terenie Starej Kopalni poczas konferencji prasowej ogłoszono raporty z badań wykonanych przez XYZ spółka cywilna oraz AGH z Krakowa w związku ze zgłoszeniem znaleziska “Pociąg pancerny z okresu II Wojny Światowej” w Wałbrzychu.

Obie grupy przedstawiły raporty z wykonanych badań. Są to dwie różne ekspertyzy. Wyniki badań naukowców z AGH zdecydowanie wykluczają istnienie pociągu. Według raportu naukowców istnieje tylko tunel. Natomiast z raportu spółki XYZ dowiedzieliśmy się, że na 65 km trasy Wałbrzych-Wrocław na dużej głebokości istnieje pociąg.

Piotr Koper z firmy XYZ uważa, że badania, które zostały wykonane przez jego firmę, nie wykluczają istnienia „złotego pociągu”.
- Badania te wykazały, że na dużej głębokości może znajdować się skład – mówi Koper. – Zdjęcie na głębokości 11metrów wykazują regularne kształty i w porównaniu z innymi badaniami, jakie wykonywaliśmy w innych miejscach, nigdy z taką strukturą się nie spotkaliśmy.

Adam Szynkiewicz, który przeprowadził dla firmy XYZ badania georadarowe, także nie wyklucza, że pociąg może znajdować się na dużej głębokości.
- Nie znałem wcześniejszych wyników badań dotyczących tego znaleziska – mówi Szynkiewicz. – Anomalie są, ale nie mogę powiedzieć, że to jest pociąg. Należałoby wykonać bardziej szczegółowe badania.

Tymczasem naukowcy z krakowskiej AGH uważają, że pociągu na 65 km nie ma.
- Badania, jakie wykonaliśmy, wskazują, że być może znajduje się tam tunel, ale pociągu w tym miejscu nie ma – twierdzi Janusz Madej z AGH.

Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza oświadczył:
- Wyniki się diametralnie różnią i dlatego zostaną poddane analizie i w najbliższym czasie przedstawimy nasze stanowisko i ewentualne dalsze kroki w tym zakresie – mówi Grudzień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group