Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Złożyli hołd ofiarom katastrofy Smoleńskiej

Niedziela, 12 kwietnia 2015, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red.
Żarów: Złożyli hołd ofiarom katastrofy Smoleńskiej
Fot. UM Żarów
W 5. rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku Żarowianie złożyli hołd poległym. Punktualnie o godzinie 12.00, 10 kwietnia, w piątą już rocznicę katastrofy Smoleńskiej, pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Żarowie przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pamięci 96 ofiar katastrofy.

- To szczególna rocznica. Podczas dzisiejszej uroczystości uczciliśmy pamięć o ofiarach katastrofy w Smoleńsku, stratę szczególną, w katastrofie zginęło 96 przedstawicieli różnych środowisk, którzy jechali, by pochylić się nad bohaterami narodowymi - mówił burmistrz Żarowa Leszek Michalak, który ze swoim zastępcą Grzegorzem Osieckim i sekretarzem gminy Żarów Sylwią Pawlik złożyli wspólnie kwiaty pod pomnikiem.

10 kwietnia o 8.41 w Smoleńsku rozbił się samolot z delegacją na obchody rocznicy mordu w Katyniu. Na pokładzie było 96 osób, prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group