Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmagania ratowników

Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 9:31
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 10:00
Autor: red
Świdnica: Zmagania ratowników
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Drużyna ratowników II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy w składzie: Natalia Janiszewska, Nadia Antonowicz, Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł oraz Martyna Kordiak zakończyli swą rywalizację jako ósma drużyna w Polsce!

W tym roku w trzech etapach mistrzostw rywalizowało ponad 600 zespołów. Do etapu centralnego awansowało 16 najlepszych, które stanowiły reprezentacje poszczególnych województw. 6-9 czerwca w Płocku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polskie Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym razem zespoły ratowały podtopionych pływaków, ich przerażone rodziny, poturbowanych pracowników budowlanych, poparzone laborantki, uczestników wypadku komunikacyjnego, bawiące się grzecznie dzieci i niegrzeczną młodzież i wielu innych. Hitem organizatorów była kapsuła czasu przenosząca ratowników do szpitala polowego z czasów I wojny światowej. Korzystając z ówczesnych środków opatrunkowych ratownicy udzielali pierwszej pomocy rannym żołnierzom w typowych urazach bojowych: rany postrzałowe, amputacja kończyn, rozerwana czaszka, wytrzewienie.

Opiekunem drużyn II LO, które regularnie od kilku lat reprezentują nasze województwo w Mistrzostwach Polski, jest pani Dorota Durlej. W tym roku drugie miejsce na Dolnym Śląsku również zajęła drużyna z II LO.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group