Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 810
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zmagania szachistów

Poniedziałek, 28 marca 2022, 12:01
Aktualizacja: 12:01
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zmagania szachistów
Fot. UM Jaworzyna Śląska
82 zawodników z całego województwa walczyło o laur zwycięstwa w II Otwartych Mistrzostwach Jaworzyny Śląskiej, jakie w sobotę 26 marca odbyły się w hali widowiskowo–sportowej.

W zawodach wzięli udział przedstawiciele klubów KSz „Miedź” Legnica, KSz „MIKAMA” Świdnica, KSz GAMBIT MDK Świdnica, Goniec Żarów, SCSE Strzelin, KSz Jelonka Jelenia Góra. Rozgrywały się one systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w trzech kategoriach wiekowych: seniorów i juniorów (grupa A), juniorów urodzonych w 2009 lub młodszych (grupa B), juniorów urodzonych w 2013 r. lub młodszych (grupa C).

Zwycięzcą grupy A został Antoni Komendecki z KSz „Miedź” Legnica (jednocześnie 1. miejsce wśród juniorów). II był Jacek Komendecki z KSz „Miedź” Legnica (1. wśród seniorów). W grupie B najlepszy okazał się Igor Śliwowski z KSz GAMBIT MDK Świdnica, natomiast w grupie C – Kornel Waligóra z KSz GAMBIT MDK Świdnica. Dodatkowo we wszystkich kategoriach wiekowych nagrodzono najlepszych szachistów i szachistki z gminy Jaworzyna Śląska.

Nagrody w turnieju wręczali burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz i dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej Krzysztof Sołtys. – Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach na stałe zapisały się do kalendarza wydarzeń sportowych w naszej gminie. Gościmy szachistów z całego regionu, obserwujemy niezwykle emocjonalne pojedynki i obserwujemy narodziny tej niezwykłej pasji u najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dziękuję za to, gratuluję doskonałych wyników na szachownicach i zapraszam na kolejny turniej – mówił burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. – Do Jaworzyny Śląskiej wracają szachowe tradycje, coraz więcej osób w naszej gminie trenuje szachy, szczególnie wśród najmłodszych, którzy licznie zaprezentowali się w tym turnieju. Grajcie, rozwijajcie pasję i do zobaczenia na kolejnych zawodach – dodał dyrektor szkoły Krzysztof Sołtys.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group