Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 690
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmiana organizacji

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 9:57
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Świdnica: Zmiana organizacji
Fot. UM Świdnica
W poniedziałek, 12 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego na remontowanym obecnie odcinku ul. Wrocławskiej w Świdnicy.

Wdrożony zostanie etap 2 w fazie dotyczącej realizacji prac wodociągowych tożsamych z tym, co było robione w etapie 1. W fazie pierwszej ŚPWiK wymieni sieć wodociągową wraz z przyłączami do nieruchomości, a w fazie drugiej wykonawca robót drogowych wykona nową warstwę ścieralną na całej szerokości tego odcinka.

Aby móc te prace wykonać, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które polegać będą na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu dla pojazdów, na odcinku od skrzyżowania Wrocławska/Łączna do skrzyżowania Wrocławska/Rzeźnicza. Kierunek przejazdu zostaje taki sam jak w etapie pierwszym, czyli pojazdy będą wjeżdżać do miasta w stronę centrum, po dostępnym jednym pasie ruchu. Na odcinku od skrzyżowania ul. Wrocławska/Woda do skrzyżowania ul. Wrocławska/Saperów ruch odbywać będzie się po obu pasach jezdni.

Powstaną też w związku z tym zmiany w kursowaniu autobusów MPK. Dotyczyć one będą trasy linii autobusów nr 7, 41,43.

• dla linii 41 i 43. (kierunek Szarych Szeregów)

(trasa objazdu : od przystanku Pl. Św. Małgorzaty do ul. Wodnej {przystanek zastępczy} , kolejny przystanek ul. Szarych Szeregów dalej po normalnej trasie przejazdu)

• dla linii 7. (kierunek Colgate)

(trasa objazdu: od przystanku Pl. Św. Małgorzaty do ul. Wodnej {przystanek zastępczy}, kolejny przystanek ul. Stęczyńskiego dalej po normalnej trasie przejazdu)

Na wymienionych liniach wyłączony z obsługi zostaje przystanek przy ul. Wrocławska/Sienna. Linia nr 52 wraca do normalnego przebiegu zgodnego z rozkładem jazdy. Czas odjazdu autobusów linii nr 7 zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 min.

Termin realizacji zadania przewidziany jest na koniec listopada 2021, przy czym same roboty w obrębie sieci podziemnych ŚPWiK przeprowadzi do połowy września, a po tym okresie na plac budowy wejdą drogowcy.

Prace drogowe finansowane są przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei w kwocie 450 081,40zł i przez ŚPWiK w kwocie 112 759,91zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group