Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiana organizacji ruchu

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 11 września 2015, 7:20
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2015, 7:55
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Od 14 września do 16 października zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. E. Plater z ul. Marcinkowskiego i ul. J. Piłsudskiego. W tym czasie realizowana będzie wymiana konstrukcji drogi po uprzednim przebudowaniu kanalizacji deszczowej i sieci gazowej. Równocześnie odbywać się będzie budowa nowego oświetlenia.

Mieszkańcy ul. Piłsudskiego będą mogli dojechać do domów z dwóch kierunków, czyli z drogi krajowej nr 35 od ul. Zamenhofa oraz ulicą Wróblewskiego. Przejazd będzie zrealizowany przez krótki odcinek drogi tymczasowej poprowadzonej przez pętlę autobusową i teren zielony. Natomiast mieszkańcy ulicy Wróblewskiego dojeżdżać będą tak jak do tej pory, czyli drogą jednokierunkową od ul. Riedla. Wyjazd dla jednych i drugich będzie jedynie w stronę ul. Zamenhofa. Pozostali użytkownicy dróg na osiedlu, będą mogli na nie wjechać i wyjechać tylko ulicą Riedla i Kunic.  Ulica Marcinkowskiego i odcinek ul. E. Plater od ul. Waryńskiego do zamknięcia, będą drogami bez przejazdu.

Po 16 października dojazd i wyjazd z rejonu ulic Plater – Marcinkowskiego - Piłsudskiego możliwy będzie jedynie od ul. Riedla i ul. Kunic. Po tym czasie ruch drogowy z ul. Piłsudskiego będzie mógł się odbywać po częściowo wykonanym nowym przebiegu ul. E. Plater i Piłsudskiego.

Kierowców prosimy o stosowanie się do oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. Czas przejazdu w tym rejonie miasta nieco się wydłuży.

- Zdajemy sobie sprawę z utrudnień i apelujemy w tym miejscu do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość. Utrudnienia, z którymi będziemy się teraz zmagać, w przyszłości zaprocentują, poprawiając w znaczny sposób komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców, korzystających na co dzień z tych ulic – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Zmiany obejmą również pasażerów komunikacji miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group