Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmiana organizacji ruchu

Niedziela, 13 marca 2022, 13:00
Autor: red
Świdnica: Zmiana organizacji ruchu
Fot. UM Świdnica
Od poniedziałku, 14 marca wprowadzone zostaną modyfikacje w zakresie tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sikorskiego/Strzegomska w Świdnicy.

Pojazdy powrócą na prawą stronę jezdni, przy dalszym utrzymaniu ruchu jednokierunkowego. Prosimy kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie w rejonie tego skrzyżowania.

Ulica gen. W. Sikorskiego na odcinku od ul. gen. M. Langiewicza do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną była w złym stanie technicznym. W 2021 roku po uzyskania dofinansowania wyłoniono wykonawcę prac. Zadanie realizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jego koszt to ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych.

Pierwsze roboty drogowe rozpoczęły się we wrześniu. Wykonano już parking dla 34 samochodów osobowych, postawiono obrzeża, krawężniki, kończone są prace przy zatoce autobusowej i chodnikach, ułożono również dwie warstwy masy asfaltowej. Podobny stopień zaawansowania prac jest na sięgaczu ul. Sikorskiego, który stanowi dojazd do budynków nr 42 a-d.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i nie zanotowano żadnych opóźnień. Wszystkie roboty są prowadzone bez zastrzeżeń. Przewiduje się, że inwestycja zakończy się w terminie umownym tj. do 15 czerwca bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group