Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zmiana organizacji ruchu na Browarowej i Mickiewicza w Świebodzicach

Czwartek, 19 lipca 2018, 13:01
Autor: red
W efekcie starań i rozmów Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza z Wydziałem Komunikacji świdnickiego starostwa, przywrócona zostanie dawna organizacja ruchu w obrębie ulic Browarowej i Mickiewicza w Świebodzicach.

Przez ostatnie lata ulicą główną była ulica Browarowa. Stwarzało to zagrożenia w ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy auta zjeżdżające z góry ul. Browarową w kierunku Mickiewicza miały problem z wyhamowaniem na śliskiej nawierzchni, by przepuścić auta wyjeżdżające z dolnego odcinka ulicy Browarowej. Dodatkowo w rejonie skrzyżowania znajduje się zjazd na teren byłego browaru, wykorzystywany obecnie przez firmy transportowe i duże pojazdy.

Po zmianie organizacji ruchu w naturalny sposób główną ulicą będzie ciąg Browarowa-Mickiewicza. Na jezdni pojawi się oznakowanie poziomie, którego obecnie brak, a także nowe oznakowanie pionowe w postaci znaków D-1 z tabliczkami T-6 oraz A-7 z tabliczkami T-6, które wskazują projektowany przebieg drogi z pierwszeństwem przejazdu. Zaprojektowano również oznakowanie poziome w rejonie skrzyżowania ulic, aby kierujący pojazdami na wlocie ul. Browarowej od strony ul. Świdnickiej mieli lepszą widoczność na skrzyżowaniu. Na ulicy Browarowej planuje się także przestawienie znaku B-36, czyli zakaz parkowania.

Zmiany zaczną obowiązywać od połowy sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group