Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kraszowickiej w Świdnicy

Sobota, 13 października 2018, 15:15
Autor: red
Świdnica: Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kraszowickiej w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W środę, 17 października zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Kraszowickiej i Przyjaźni. Większość tras objazdowych pozostaje taka sama, jednak ulica Kraszowicka będzie miała dojazd jedynie od ulicy Bystrzyckiej – w dwóch miejscach.

Mieszkańcy północnej części ulicy Kraszowickiej i ulic: Poprzeczna, Chłopska, Działkowa, Osiedle Słoneczne będą mieli zapewniony dojazd od skrzyżowania ulic Bystrzyckiej i Kraszowickiej, przy przejeździe kolejowym. Natomiast do południowej części ulicy oraz do ulic: Torowej i Rzemieślniczej wyznaczony został on od skrzyżowania w rejonie stacji kolejowej Świdnica Kraszowice.

Prosimy kierowców i pieszych o ostrożność i szczególną uwagę, ponieważ na linii kolejowej nr 285 (przejazd Kraszowicka/Działkowa oraz Kraszowicka/Torowa) prowadzony jest ruch kolejowy związany z zamknięciem linii kolejowej 771, gdzie trwają prace przy budowie tunelu.
Z obsługi wyłączone zostaną także przystanki autobusowe przy ul. Przyjaźni. Dla linii nr 30 (kierunek miasto) oraz linii 50 i 52 zostanie wprowadzony przystanek zastępczy przy ul. Zielonej.

Przypomnijmy, że koszt przebudowy ul. Kraszowickiej w pierwszym etapie wyniesie około 6 milionów złotych z czego blisko 50% zostanie zrefundowane w ramach Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W ramach tych środków wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi wraz z ciągiem pieszo rowerowym, miejsca postojowe w rejonie szkoły i "zatoki Kraszowice". Powstaną 4 zatoki autobusowe z infrastrukturą, odwodnienie na całej długości jezdni oraz oświetlenie drogowe. Natomiast gestorzy sieci w swoim zakresie wykonają przebudowę sieci energetycznej oraz budowę sieci gazowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group