Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmiana organizacji ruchu podczas 43. edycji Rajdu Świdnickiego KRAUSE

Niedziela, 19 kwietnia 2015, 10:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 3:52
Autor: red.
Świdnica: Zmiana organizacji ruchu podczas 43. edycji Rajdu Świdnickiego KRAUSE
Fot. użyczone
Od piątku do niedzieli (24–26 kwietnia) zaplanowano rozegranie 43. edycji Rajdu Świdnickiego KRAUSE – 1. rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy rajd się zakończy. W tym roku ponownie zostanie rozegrany prolog rajdu ulicami miasta. Rajd Świdnicki wspiera finansowo m. in. Urząd Miejski w Świdnicy.

W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.
START I META RAJDU
W sobotę, 25 kwietnia oraz w niedzielę, 26 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta do Rynku) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską do Rynku).

MIASTECZKO RAJDOWE
W piątek, 24.04.2015 r. od godz. 16:00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe”, które funkcjonowało będzie do niedzieli, 26 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy. (Mapa nr 1)

Również w sobotę, 25 kwietnia od godz. 16.00 do godz.22.00, z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem na ul. Śląskiej). W tym czasie odbywać się będzie komasacja (wjazd i serwis) – na tym odcinku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Podobnie będzie w niedzielę 26 kwietnia w godzinach 11:00 - 18:00 odbywać się będzie komasacja i Super OS - na tym odcinku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. (Mapa nr 2 i 3)

POWER STAGE
W niedzielę, 26 kwietnia w godzinach 13:00 - 16:30 zorganizowany zostanie specjalny OS 9 Power Stage - ulicami: Śląska - Westerplatte -pl. Drzymały - Matejki - Piekarska - pl. Ludowy - Garbarska - Wyspiańskiego - Sprzymierzeńców - Rycerska - Pionierów, te ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu.
Na ulicach, po których prowadzony będzie Power Stage obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu placu Drzymały, Piekarskiej, placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, Rycerskiej, Pionierów parkingu przy ul. Sprzymierzeńców. (Mapa nr. 3)
Dodatkowo między godzinami - 14:00 - 17:00 zorganizowany zostanie serwis oddalony dla samochodów na ul. Dworcowej, placu Dworcowym oraz dwóch przydworcowych pierzejach na pl. Grunwaldzkim - te ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu. (Mapa nr. 4)
Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie. Za utrudnienia przepraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group