Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zmiana organizacji ruchu w Świebodzicach

Środa, 26 czerwca 2019, 13:07
Aktualizacja: 15:53
Autor: red
Świebodzice: Zmiana organizacji ruchu w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Ulica Królowej Elżbiety wraz z ulicą Królowej Jadwigi stanowi dojazd do wielu bloków mieszkalnych, domów jedno– i wielorodzinnych w Świebodzicach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym oraz uspokojenia ruchu na tych drogach wprowadzono strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h.

Znak B-43 "strefa ograniczonej prędkości" oznacza wjazd do strefy w obszarze zabudowanym, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku przez liczbę kilometrów na godzinę, w naszym przypadku 30 km/h. Zakaz wyrażony na znaku nie jest odwoływany przez najbliższe skrzyżowanie.

Co więcej, wjeżdżając do takiej strefy musimy pamiętać, że zakaz obowiązuje nie tylko na tej jezdni, którą się poruszamy, ale także na wszystkich drogach poprzecznych. Jeżeli wjeżdżamy do strefy ograniczonej prędkości, to zakaz obowiązuje aż do miejsca, w którym napotkamy znak B-44 "koniec strefy ograniczonej prędkości". Aby strefa ograniczonej prędkości była rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo i warunki ruchu pieszego to należy unikać w miarę możliwości wyznaczania przejść dla pieszych w "strefie 30 km/h". Brak wyznaczonych przejść dla pieszych wymusza na obu kolidujących grupach uczestników ruchu drogowego (pieszych i kierujących pojazdami) zachowanie szczególnej ostrożności. Piesi w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h mogą przechodzić przez jezdnię w dowolnym miejscu, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group