Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Zmiana wizerunku świetlicy w Rogoźnicy

Czwartek, 25 kwietnia 2013, 9:16
Autor: red.
Rogoźnica: Zmiana wizerunku świetlicy w Rogoźnicy
Fot. użyczone
W marcu tego roku rozpoczęła się długo oczekiwana przez wszystkich mieszkańców Rogoźnicy modernizacja świetlicy wiejskiej. Do końca maja pomieszczenia gospodarcze, jadalnia, kuchnia, magazyn, toalety i hol będą jak nowe!

Wykonawcą robót jest Zakład Usługowy Ogólno-Budowlany Ryszard Zarzycki, Piotr Gadzina S.C. z Kamiennej Góry, oddział w Strzegomiu. W budżecie przeznaczono na ten cel kwotę w wysokości 65 tys. zł. Zakres robót remontowych obejmuje: zamurowanie otworu okiennego w kuchni; wykonanie izolacji poziomych – hydroizolacja i termoizolacja w jadalni, kuchni, toaletach i pomieszczeniu gospodarczym; wymianę tynków, wykonanie nowych posadzek, ułożenie glazury, roboty malarskie, montaż urządzeń kuchennych w kuchni, przebudowę i wymianę wewnętrznej instalacji wodociągowej, przebudowę oraz przeniesienie zestawu wodomierzowego w kuchni, przebudowę wewnętrznej kanalizacji sanitarnej, wykonanie wentylacji grawitacyjnej nawiewno-wywiewnej w toaletach i przebudowę instalacji elektrycznej.

Budynek świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy jest jeszcze poniemiecki i potrzebą chwili była modernizacja jego wnętrza. Remontem zostało objęte ok. 50 procent powierzchni tego lokalu. – Niezmiernie się cieszymy, że już wkrótce nasza świetlica będzie spełniała nowoczesne standardy i poprawi się jej funkcjonalność. Dzięki temu będziemy mogli organizować tam różne imprezy okolicznościowe, dla najmłodszych, młodzieży i naszych seniorów – mówi sołtys Rogoźnicy, Henryk Radkowski. - Dotychczasowy wygląd nie pozwalał w 100 procentach wykorzystywać świetlicy do organizacji imprez. Teraz to się diametralnie zmieni! – dodaje sołtys Radkowski.

Mieszkańcy sołectw gminy Strzegom powinni być zadowoleni, bowiem w ostatnim okresie większość z 17 świetlic została doposażona, bądź wyremontowana.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group