Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zmiany na lepsze

Piątek, 11 grudnia 2020, 13:39
Autor: red
Strzegom: Zmiany na lepsze
Fot. UM Strzegom
W połowie listopada br. rozpoczął się remont Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu.

Już w marcu przyszłego roku podopieczni WTZ-u będą się cieszyć ze zmian i kolejnych udogodnień.
W ostatnim okresie w pracowni krawiecko-tkacko-hafciarskiej została wymieniona podłoga, na której położono kafle. Obecna świetlica WTZ-u przekształca się w pracownię ceramiczną. Została już postawiona ścianka, dzieląca pracownię, w której będą prowadzone zajęcia terapeutyczne i pomieszczenie, w którym będą wypalane prace ceramiczne kolejnych 5 nowych osób niepełnosprawnych przyjętych do warsztatu jeszcze w tym roku.

Pomieszczenia przejęte od Zespołu Szkół Specjalnych stanowić będą nową świetlicę. Została już wyburzona ściana i wylana podłoga. Ze świetlicy będzie bezpośrednie wyjście na warsztatowy ogródek.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom mocno zaangażowanym w powstanie naszego warsztatu i obecną rozbudowę placówki - podkreśla Sabina Kubacka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu.

Modernizacja WTZ-u jest współfinansowana w kwocie 160 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group