Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 811
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bagieniec: Zmiany w Bagieńcu

Wtorek, 7 lutego 2023, 17:06
Autor: red
Bagieniec: Zmiany w Bagieńcu
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Zgodnie z umową podpisaną w maju 2022 r. przebudowane zostaną droga w Bagieńcu oraz ulice Błękitna i Lazurowa w Milikowicach. Obecnie trwają prace związane z przebudową drogi przy świetlicy w Bagieńcu.

Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Jaworzyna Śląska prowadzona jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja obejmuje opracowanie pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi oraz wykonanie robót budowanych na podstawie zaakceptowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej. Przebudowa obejmie odcinki o długości 280 mb w Bagieńcu, 380 mb na ul. Błękitnej, 470 mb na ul. Lazurowej.

Wartość wszystkich robót budowlanych to kwota 1 312 725 zł. Inwestycja jest realizowana jako część projektu pn. „Budowa/modernizacja: dróg wraz z sieciami wod-kan, chodnikami i oświetleniem oraz obiektów sportowych i kulturalnych na terenie gminy Jaworzyna Śląska” dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Obecnie wykonawca realizuje roboty związane z przebudową drogi w Bagieńcu. Trwają prace związane z wykonaniem stabilizacji wraz z zabezpieczeniem kruszywa. Wykonano projektowany odcinek kanalizacji deszczowej. Prace ziemne są realizowane odcinkowo, a termin jest uzależniony od warunków atmosferycznych, które nie zawsze korzystnie wpływają na wykonanie zamówienia.

Po zakończeniu przebudowy w Bagieńcu wykonawca rozpocznie roboty w Milikowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group