Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmiany w budżecie gminy Marcinowice

Wiadomości: Marcinowice
Piątek, 12 sierpnia 2016, 12:41
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
Fot. UG Marcinowice
Na posiedzeniu nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Marcinowice podjęto uchwałę w sprawie dokonania zmian w budżecie gminy, zmieniono również uchwałę w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Po otrzymaniu promesy na remont mostu w Szczepanowie ogłoszony został przetarg na wykonanie inwestycji. Do Urzędu Gminy wpłynęła jedna oferta przekraczająca kwotę kosztorysową. Z tego względu należało zabezpieczyć wyższą kwotę wkładu własnego, aby móc wykorzystać przyznane środki. Radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy, dzięki czemu w tym roku most zostanie wyremontowany. Kwota oferty na wykonanie mostu to 222 tys. 317, 75 zł a promesa, którą otrzymała gmina wynosi 147 tys. 200 zł.

Wójt gminy Marcinowice poinformował radnych o prowadzonym śledztwie w sprawie nielegalnego wysypiska w Zebrzydowie. W odpowiedzi na działania podjęte przez wójta w tej sprawie, prokurator pismem z 4 sierpnia 2016 r. zawiadomił o prowadzonym postępowaniu dotyczącym nielegalnego wysypiska na terenie miejscowości Zebrzydów oraz pożaru odpadów, który miał miejsce 19 lipca.

Na zakończenie radna Teresa Michalak zaprosiła wszystkich na Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się 1 października w Wirkach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group